DGS Tiyatro 2019 Taban Puanları

DGS tiyatro taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile tiyatro bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS tiyatro kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS tiyatro puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük tiyatro taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS Tiyatro 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS tiyatro 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS TİYATRO TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan tiyatro bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki tiyatro bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların tiyatro bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek tiyatro kontenjanları 2018 yılında 5 olarak belirlenmişti, 2019 DGS tiyatro kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan tiyatro puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde tiyatro bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 267,51956 ile Haliç Üniversitesi’ne (Burslu) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile tiyatro bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu puan civarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, tiyatro bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen tiyatro bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya tiyatro bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.


Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 17:46
YORUM EKLE