DGS Uçak Elektrik Elektronik 2019 Taban Puanları

DGS uçak elektrik-elektronik taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile uçak elektrik-elektronik bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS uçak elektrik-elektronik kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS uçak elektrik-elektronik puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük uçak elektrik-elektronik taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS Uçak Elektrik Elektronik 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS uçak elektrik-elektronik 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS UÇAK ELEKTRİK-ELEKTRONİK TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan uçak elektrik-elektronik bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki uçak elektrik-elektronik bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların uçak elektrik elektronik bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek uçak elektrik elektronik kontenjanları 2018 yılında 31 olarak belirlenmişti, 2019 DGS uçak elektrik-elektronik kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan uçak elektrik elektronik puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde uçak elektrik-elektronik bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 252,13107 ile Atılım Üniversitesi’ne (İngilizce) (%50 İndirimli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan uçak elektrik-elektronik bölümü en büyük taban puanı ise 280,35645’tir ve bu puan ile yerleştirme de Kocaeli Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile uçak elektrik-elektronik bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, uçak elektrik-elektronik bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen uçak elektrik-elektronik bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya uçak elektrik-elektronik bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.


Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2018, 16:42
YORUM EKLE