DGS Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Taban Puanları 2020

​​​​​​​2020 DGS üflemeli ve vurmalı çalgılar puanları kaçta kalmıştır, DGS üflemeli ve vurmalı çalgılar taban puanları 2020 içindeki en düşük ve en yüksek taban puanlara sahip üniversiteler kaçla kapatmıştır, üflemeli ve vurmalı çalgılar DGS puanları 2020 listesi neye göre oluşturulmuştur gibi soruların cevaplarına ve DGS üflemeli ve vurmalı çalgılar taban puanlar listesine ait tabloya buradan erişebilirsiniz.

TABAN PUANLARI 26.09.2019, 11:56
DGS Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Taban Puanları 2020

Türkiye’de farklı amaçlar için merkezi sınavlar bulunmaktadır ve bunlardan en genel haliyle üniversiteye yerleşmek ile ilişkili olanları YKS ve DGS’dir. Bu sınavlar ÖSYM tarafından hazırlanır ve düzenlenir, aynı şekilde bu sınavların yerleştirmelerini yapan kurum da yine ÖSYM’dir ve bu yerleştirmelerde ortaya çıkan puanlar da bir sonraki ÖSYM tercih kılavuzlarında adaylara fikir vermesi amacıyla kullanılır.

Bahsettiğimiz şekilde 2020 kılavuzlarında yer alacak olan ve 2019 yerleştirmelerine göre ortaya çıkmış DGS üflemeli ve vurmalı çalgılar taban puanları 2020 listesinin tablosu aşağıdaki gibidir. Yine DGS üflemeli ve vurmalı çalgılar puanları içindeki en küçük ve en büyük taban puanlar da tablo içinde en üstte ve en altta yer almaktadır.

DGS ÜFLEMELİ VE VURMALI ÇALGILAR BÖLÜMÜ TABAN PUANLARI
ÜNİVERSİTE/FAKÜLTE/BÖLÜM/TÜR PUAN TÜRÜ KONT. YERL. TABAN PUAN TAVAN PUAN
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA)/Antalya Devlet Konservatuvarı/Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar SÖZ 1 0

DGS, üflemeli ve vurmalı çalgılar bölümü veya bunlar gibi eğitim-öğretim hayatınızı, kariyerinizi ilgilendiren konularda bilgi almak için forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazımıza eklediğimiz DGS üflemeli ve vurmalı çalgılar taban puanları 2020 listesi ÖSYM’nin resmi sitesinde yayımladığı dosyalardan derlenmiş ve oluşturulmuştur. Yapılacak bir değişikliği duyuracak kurum ÖSYM’dir ve değişiklik ile ilgili yapabileceği bir duyuru tüm adaylar için geçerli olacaktır.

Yorumlar (0)
14
parçalı az bulutlu