Doğal Yapı Taşları Teknolojisi 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Doğal yapı taşları teknolojisi bölümü hangi puan türü ile tercih edilebilmektedir, doğal yapı taşları teknolojisi taban puanları 2019 yılında nasıl olacaktır, doğal yapı taşları teknolojisi başarı sıralamaları 2019 yılında kaç binlerde olacaktır, doğal yapı taşları teknolojisi puanları içinde bulunan en küçük ve en büyük taban puanlar kaçta kalmıştır, doğal yapı taşları teknolojisi sıralama sayıları belli oldu mu, ne zaman belli olur gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Üniversite hayalini kuran birçok genç aday bu hayale kavuşmak için bazı engelleri geçmek zorundadırlar ve bu engellerden en zorlusu yükseköğretim kurumları sınavına (YKS) girerek üniversitede okuma hayali kurdukları bölüme yetecek puanı veya sıralamayı elde etmektir.

Hayali kurulan bölüme yetecek puanın veya sıralamanın ne olacağı esasında her sene bir belirsizlik teşkil etmektedir çünkü her sene yapılan sınav kendi içinde farklı etkenler barındırmaktadır. Yine de buna rağmen yol göstermesi adına, YKS’yi yürüten ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) bir YKS tercih kılavuzu oluşturmaktadır ve bu kılavuz içinde de taban puan ve başarı sıralamaları yer almaktadır. Bu taban puan ve başarı sıralamaları bir önceki yıl yapılan yerleştirmeler sonrasında ortaya çıkan değerlerdir ve fikir vermek adına bu kılavuzlara eklenmektedir. Bu şekilde 2019 YKS tercih kılavuzunda yer alacak olan, 2018 yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan taban puanları ve sıralama rakamlarını biz sizlere fikir vermesi amacı ile tüm bölümler için hazırlamaya çabalıyoruz.

DOĞAL YAPI TAŞLARI TEKNOLOJİSİ TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI 2019

YKS içinde yer alan temel yeterlilik testi (TYT) çözülerek TYT puan türü elde edilmektedir ve bu puan türü de 2 yıllık önlisans bölümlerini tercih etme işlevi görmektedir, 2 yıllık bir önlisans programı olan doğal yapı taşları teknolojisi bölümü de TYT puan türü ile tercih edilebilmektedir.

Ne yazık ki doğal yapı taşları teknolojisi başarı sıralamaları rakamlarını şu an yazımıza ekleyemedik, bunun nedeni bu verileri yayımlayan iki kurum olan YÖK ve ÖSYM’nin henüz başarı sıralaması verilerini sistemlerine yüklememiş olmasıdır. İki kurumdan herhangi bir tanesi sitelerine veya başka bir yere bu verileri yükledikleri anda, bu muhtemelen önümüzdeki birkaç ay içinde olacak, biz bu yazının içine doğal yapı taşları teknolojisi başarı sıralaması rakamlarını eklemiş olacağız. (EKLENDİ)

Doğal yapı taşları teknolojisi puanları değerlendirmesine gelecek olursak bu puanlar içinde yer alan en küçük ve bilinen puan ile yerleştirmenin Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne 177,61812 puan ile olduğunu görmekteyiz. En yüksek taban puan ile yerleştirmenin ise Dicle Üniversitesi’ne 211,14503 puan ile olduğu görülüyor. Adaylar 2019 YKS’den TYT puan türünde bu iki puan arası bir puan alırlar ise doğal yapı taşları teknolojisi bölümünü muhtemelen kazanacaklardır.

2018 yerleştirmelerinde doğal yapı taşları teknolojisi bölümüne ayrılan kontenjan 136 idi, sanıyoruz ki 2019 doğal yapı taşları teknolojisi kontenjanları da buna yakın olacaktır.

2018 yerleştirmelerine göre oluşturulmuş doğal yapı taşları teknolojisi 2019 taban puanları listesinin tamamı yazımızın alt kısmına eklediğimiz görsellerde yer almaktadır.

Üniversite sınavları, üniversite tercihleri ve üniversite bölümleri gibi üniversiteyi ilgilendiren her konuda deneyim sahibi yöneticileri bulunan forum sayfalarımıza gelerek merak ettiklerinizi sorabilirsiniz, forum sayfamıza yönlendirilmek için TIKLAYINIZ

* Yazımızda YKS ile ilgili yer alan bilgiler ve doğal yapı taşları teknolojisi 2019 taban puanları olarak adlandırdığımız liste ÖSYM’nin resmi sitesindeki bilgilerden ve yayımladığı kılavuzlardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacaktır bu sebeple ÖSYM internet sitesindeki duyuruları belli aralıklar ile ziyaret etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

DOĞAL YAPI TAŞLARI TEKNOLOJİSİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE BÖLÜM BURS/DİL TABAN PUAN SIRALAMA
DİCLE ÜNİVERSİTESİ  Doğal Yapı Taşları Teknolojisi     211,14503 1406266
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ  Doğal Yapı Taşları Teknolojisi     194,75286 1646629
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ  Doğal Yapı Taşları Teknolojisi     189,10475 1706805
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ Doğal Yapı Taşları Teknolojisi     177,61812 1741717
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ  Doğal Yapı Taşları Teknolojisi  KKTC Uyruklu    Dolmadı Dolmadı
MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ Doğal Yapı Taşları Teknolojisi     Dolmadı Dolmadı

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2019, 09:59
YORUM EKLE