Elektrikli Cihaz Teknolojisi 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2018 YKS tercih sonuçlarına göre ortaya çıkan elektrikli cihaz teknolojisi taban puanları 2019 listesi nasıldır, elektrikli cihaz teknolojisi sıralama sayıları kaç binlerdedir, elektrikli cihaz teknolojisi başarı sıralamaları 2019 açıklandı mı, hangi zaman diliminde açıklanabilir gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

Elektrikli Cihaz Teknolojisi 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2018 YKS tercih sonuçlarına göre ortaya çıkan elektrikli cihaz teknolojisi taban puanları 2019 listesi nasıldır, elektrikli cihaz teknolojisi bölümü hangi puan türü ile tercih edilebilir, 2019 yılı için oluşacak olan elektrikli cihaz teknolojisi puanları içinde bulunmakta olan en küçük ve en büyük puanlar kaçtır, elektrikli cihaz teknolojisi sıralama sayıları kaç binlerdedir, elektrikli cihaz teknolojisi başarı sıralamaları 2019 açıklandı mı, hangi zaman diliminde açıklanabilir gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

Ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) Türkiye genelinde yapılmakta olan neredeyse tüm merkezi sınavları yürüten kurumdur ve bu sebeple yükseköğretim kurumları sınavı (YKS) adını taşıyan üniversiteye giriş merkezi sınavını da ÖSYM düzenlemektedir. Lise mezunu adaylar YKS’ye girip tercih etmeyi düşündükleri bölüm ile alakalı puan türünde o bölüme yeterli olacak kadar puana veya bir başka değişken olan sıralama sayısına sahip olmaya çalışırlar.

Yukarıda bahsi geçen yetecek puan veya sıralama ise her yıl değişkenlik göstermektedir fakat ÖSYM her yıl, bir önceki sene yapılan yerleştirme sonuçları üzerinden tercihlerde yol göstermesi için YKS tercih kılavuzu hazırlamaktadır. İşte bu şekilde hazırlanacak olan 2019 YKS tercih kılavuzunda yer alacak taban puanları ve başarı sıralamaları rakamlarını 2018 yerleştirme sonuçlarına göre bizler sizlere fikir vermesi amacıyla tüm bölümler için hazırlamaya devam ediyoruz.

ELEKTRİKLİ CİHAZ TEKNOLOJİSİ TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI 2019

Elektrikli cihaz teknolojisi adını taşıyan bölüm 2 yıllık bir lisans programıdır ve adaylar bu tip önlisans programlarına yerleşebilmek için YKS içinde yer alan temel yeterlilik testi (TYT) kısmını çözerek TYT puan türünden yeterli puan almalıdırlar çünkü 2 yıllık tüm bölümler gibi elektrikli cihaz teknolojisi bölümü de TYT puan türü ile tercih edilebilmektedir.

Elektrikli cihaz teknolojisi başarı sıralamaları ÖSYM veya diğer bir ilgili kuruluş YÖK henüz hiçbir bölümün sıralama rakamlarını açıklamadığı için yazımızda şu an yer almamaktadır. ÖSYM veya YÖK Atlas siteleri içine kurumlar bu rakamları yükledikleri anda elektrikli cihaz teknolojisi başarı sıralaması rakamlarını sizin için yazımıza ekleyeceğiz, bu da sanıyoruz ki önümüzdeki birkaç ay içinde gerçekleşecektir. (EKLENDİ)

2018 YKS tercihleri için ayrılan elektrikli cihaz teknolojisi kontenjanları 140 olarak belirlenmişti, 2019 elektrikli cihaz teknolojisi kontenjanları da muhtemelen buna yakın bir sayıda olacaktır.

Bahsettiğimiz kontenjanlara yapılan yerleştirmeler sonucu oluşan elektrikli cihaz teknolojisi puanları içinde yer alan en düşük ve en yüksek taban puanlara baktığımızda bilinen en küçük puan ile yerleştirmenin 185,47232 puan ile Balıkesir Üniversitesi’ne yapıldığı görülmektedir. Bölüme en büyük puan ile yerleştirmenin de 239,38732 puan ile Ege Üniversitesi’ne olduğu görülmektedir. Adaylar 2019 yılında bu iki puan arasında bir TYT puanı elde ederlerse muhtemelen elektrikli cihaz teknolojisi bölümünü kazanmaya hak kazanacaklardır.

Elektrikli cihaz teknolojisi 2019 taban puanları olarak oluşturulan listenin tamamını sizin için hazırladığımız tabloda, yazımızın en alt kısmında bulabilirsiniz.

ÖSYM’nin yaptığı tüm sınavlar ve yerleştirmeler, üniversiteler, üniversite bölümleri ve bunlar gibi her konuda sorularınızı sorabileceğiniz, paylaşımlarda bulunabileceğiniz FORUM sayfalarımız tecrübe sahibi üyeleri ile sizleri bekliyor.

* Elektrikli cihaz teknolojisi 2019 taban puanlarını adını verdiğimiz liste ve YKS ile ilgili verdiğimiz diğer bilgiler ÖSYM’nin sitesinde yer alan dokümanlar, kılavuzlar içinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte biz yazımızı güncellemeye çalışacak olsak da sizler tüm bu işlerden sorumlu olan ÖSYM’nin internet sitesindeki duyuruları düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getiriniz.

ELEKTRİKLİ CİHAZ TEKNOLOJİSİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE BÖLÜM BURS/DİL TABAN PUAN SIRALAMA
EGE ÜNİVERSİTESİ  Elektrikli Cihaz Teknolojisi     241,27963 971550
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ Elektrikli Cihaz Teknolojisi     226,06399 1183800
EGE ÜNİVERSİTESİ  Elektrikli Cihaz Teknolojisi  İÖ    225,41478 1193290
DİCLE ÜNİVERSİTESİ  Elektrikli Cihaz Teknolojisi     216,76047 1321927
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ Elektrikli Cihaz Teknolojisi     185,47232 1728178

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2019, 10:17
YORUM EKLE