Endüstriyel Tasarım Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Endüstriyel tasarım mühendisliği 2019 başarı sıralamaları kaçlardadır, endüstriyel tasarım mühendisliği 2019 taban puanları kaç civarındadır, 2019 endüstriyel tasarım mühendisliği başarı sıralamaları ve taban puanları neye göre belirlenmektedir, 2018 yerleştirmelerinde endüstriyel tasarım mühendisliği bölümü en küçük ve en büyük kaç taban puan ve sıralama ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

TABAN PUANLARI 03.04.2019, 03:37
Endüstriyel Tasarım Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

YKS (yükseköğretim kurumları sınavı) yerleştirmeleri bitiminden sonra ortaya çıkan puanlar ve sıralamalar bir sonraki yılın yerleştirme kılavuzunda o yıla ait taban puanları ve başarı sıralamaları olarak yol göstersin diye kullanılır. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan endüstriyel tasarım mühendisliği puanları ÖSYM tarafından yayıma sokulacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara yol göstermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde ortaya çıkan endüstriyel tasarım mühendisliği 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları listesini yazımızın alt kısmında bulabilirsiniz.

ENDÜSTRİYEL TASARIM MÜHENDİSLİĞİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinden sonra endüstriyel tasarım mühendisliği bölümüne en düşük puan ve sıralama ile yerleşen adayın puanı ve sıralaması kontenjanlar dolmadığı için bilinmemektedir. Endüstriyel tasarım mühendisliği bölümüne yerleştirmede kullanılan en büyük taban puan 289,46987 ve sıralama ise 177723 olarak görülmektedir. Bir üniversitede endüstriyel tasarım mühendisliği bölümüne yerleştirilebilmeniz için sayısal puan türünden bu puan veya sıralama yakınlarında bir değer elde etmesi gerekir diyebiliriz.

ENDÜSTRİYEL TASARIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
GAZİ ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Tekn. Fak. Endüstriyel Tasarım Müh.      SAY 177723 289,46987
GAZİ ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Tekn. Fak. Endüstriyel Tasarım Müh.  M.T.O.K.     SAY Dolmadı Dolmadı
KARABÜK ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Tekn. Fak. Endüstriyel Tasarım Müh.      SAY Dolmadı Dolmadı
ERCİYES ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Mühendislik Fak. Endüstriyel Tasarım Müh.      SAY Dolmadı Dolmadı
ERCİYES ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Mühendislik Fak. Endüstriyel Tasarım Müh.  İÖ     SAY Dolmadı Dolmadı

Daha fazla bilgi almak, endüstriyel tasarım mühendisliği bölümü hakkında fikir elde etmek, bu tip konularda aklınıza takılan soruları sormak için tercihini yap sitesine ait FORUM sayfalarımızı BURADAN ziyaret edebilirsiniz.

* Yukarıdaki endüstriyel tasarım mühendisliği 2019 taban puanı ve başarı sıralaması verileri YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait internet sitelerinde bulunan kaynaklardan derlenmiştir. Bir değişiklik yapılması halinde ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi sitesini takip etmek sizin için yararlı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgileri incelemek için BURADAN, ayrıca ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri bitiminde yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine bakmak için BURADAN, 4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine ulaşmak için de BURADAN ilgili dosyalara yönlenebilirsiniz.

** Kısaltmalar

İÖ: İkinci Öğretim

İnd.: İndirimli

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

EA: Eşit Ağırlık

İNG: İngilizce

Yorumlar (0)
25
açık