Enerji Tesisleri İşletmeciliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Enerji tesisleri işletmeciliği taban puanları 2019 listesindeki puanlar nasıldır, enerji tesisleri işletmeciliği sıralama sayıları açıklandı mı, enerji tesisleri işletmeciliği başarı sıralamaları ne zaman açıklanacak, kaç binlere gelecek, enerji tesisleri işletmeciliği puanları içinde bulunan en küçük puan ve en büyük taban puan kaçtır, enerji tesisleri işletmeciliği bölümüne hangi puan türü ile yerleşilir gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

Enerji Tesisleri İşletmeciliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) adını taşıyan kuruluş üniversiteye yerleşmeyi düşünen adayların girmesi gereken yükseköğretim kurumları sınavı (YKS) isimli sınavı hazırlayan, yürütmesini yapan kurumdur. Lise mezunu adaylar bu sınava girerek ÖSYM tarafından belirlenmiş ve üniversite bölümlerine yerleşmeyi sağlayan puan türlerinden puanlar alarak bir üniversite bölümüne yerleşmeye çalışırlar.

Adaylar tercih etmeyi düşündükleri bölüme yetecek puanı veya puanlar her yıl yapılan sınavın diğer senelere göre değişkenlik, farklılık göstermesi sebebiyle belirsiz kalabildiği için buna alternatif olarak yeterli sıralamayı elde etmeye çalışırlar.

Yeterli puan ve sıralamalar diyebileceğimiz puan ve sıralamalar dediğimiz gibi değişkenlik göstermektedir fakat yine de tercihlerden önce bir fikir alınması adına ÖSYM, önceki yıl yapılan yerleştirmeler sonrası ortaya çıkan puanlar ile YKS tercih kılavuzları oluşturmaktadır. Bu dediğimiz sistem ile oluşturmakta olan 2019 YKS tercih kılavuzunda, 2018 yerleştirmelerine göre yer alacak taban puanları ve başarı sıralamaları rakamlarını biz bütün bölümler için hazırlamaya devam ediyoruz.

ENERJİ TESİSLERİ İŞLETMECİLİĞİ TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI 2019

Ne yazık ki henüz ÖSYM veya diğer bir alakalı kurum olan YÖK başarı sıralamaları ile ilgili rakamları paylaşmadığı için yazımıza bugün enerji tesisleri işletmeciliği başarı sıralamaları rakamlarını ekleyemiyoruz. Her yıl olduğu gibi önümüzdeki birkaç ay içinde ÖSYM veya YÖK Atlas üzerinden bu rakamlar yayımlandığı anda bizler enerji tesisleri işletmeciliği başarı sıralaması rakamlarını yazımıza ekleyerek güncelleyeceğiz. (EKLENDİ)

2 yıllık bölümler yani önlisans programları YKS içinde yer alan temel yeterlilik testi (TYT) çözülerek alınan TYT puan türü ile tercih edilebildiği için enerji tesisleri işletmeciliği de 2 yıllık bir önlisans programı olarak TYT puan türü ile tercih edilebilir.

2018 yerleştirmeleri için enerji tesisleri işletmeciliği bölümüne 16 kontenjan ayrıldığı görülmektedir, tahminimiz o ki 2019 enerji tesisleri işletmeciliği kontenjanları da bu sayıya yakın olacaktır.

Yine 2018 yerleştirme puanları üzerinden değerlendirildiğinde enerji tesisleri işletmeciliği puanları özelinde en küçük taban puan ile yerleştirmenin Çanakkale Üniversitesi’ne 218,65758 puan ile yapıldığı görülmektedir. 2019 YKS’ye girerek TYT puan türünde bu civarda bir puan alan adaylar, büyük bir değişiklik olmaz ise, enerji tesisleri işletmeciliği bölümünü kazanabileceklerdir.

2018 YKS yerleştirmeleri sonucu oluşturulan enerji tesisleri işletmeciliği 2019 taban puanları listesini içeren görselimiz yazımızın en alt kısmında yer almaktadır, oradan göz atabilirsiniz.

Üniversiteye, sınavlara, mesleklere yani özetle kariyer planınıza ait tüm konularda aklınıza takılanları sorabileceğiniz, paylaşımlarda bulunabileceğiniz TERCİHİNİ YAP FORUM deneyim sahibi yöneticileri ile sizleri beklemektedir.

* YKS, sınav, yerleştirmeler gibi konularda yazımızda yer alan bilgiler ve enerji tesisleri işletmeciliği taban puanları listesi ÖSYM’nin sitesinde var olan bilgiler ve kılavuzlardan faydalanılarak yazılmıştır. Yapılacak bir değişiklikte yazımızı güncelleyecek olsak da ÖSYM’nin yaptığı son duyuru geçerli olacağı için ÖSYM resmi sitesini düzenli takip etmeniz ve duyurulara göz atmanız sizin için faydalı olacaktır.

ENERJİ TESİSLERİ İŞLETMECİLİĞİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE BÖLÜM BURS/DİL TABAN PUAN SIRALAMA
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ Enerji Tesisleri İşletmeciliği     221,10810 1257290
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ Enerji Tesisleri İşletmeciliği  KKTC Uyruklu    Dolmadı Dolmadı

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2019, 10:31
YORUM EKLE