Ev İdaresi 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Ev idaresi taban puanları 2019 listesindeki puanlar nasıldır, ev idaresi sıralama sayıları açıklandı mı, ev idaresi başarı sıralamaları ne zaman açıklanacak, kaç binlere gelecek, ev idaresi puanları içinde bulunan en küçük puan ve en büyük taban puan kaçtır, ev idaresi bölümüne hangi puan türü ile yerleşilir gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

Ev İdaresi 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) adını taşıyan kurum üniversiteye yerleşmeyi düşünen adayların girmesi gereken yükseköğretim kurumları sınavı (YKS) isimli sınavı hazırlayan, düzenleyen, yürütmesini yapan kurumdur. Ortaöğretim/lise mezunu adaylar bu sınava girerek ÖSYM tarafından belirlenmiş ve üniversite bölümlerine yerleşmeyi sağlayan puan türlerinden puanlar alarak bir üniversite bölümüne yerleşmeye çalışırlar.

Adaylar tercih etmeyi düşündükleri bölüme yetecek puanı veya puanlar her yıl yapılan sınavın diğer senelere göre değişkenlik göstermesi nedeniyle belirsiz kalabildiği için buna alternatif olarak yeterli sıralamayı elde etmeye çalışırlar.

Yeterli puan ve sıralamalar diyebileceğimiz puan ve sıralamalar dediğimiz gibi değişkenlik gösterebilmektedir fakat yine de tercihlerden önce bir fikir edinilmesi adına ÖSYM, önceki yıl yapılan yerleştirmeler sonrası ortaya çıkan puanlar ile YKS tercih kılavuzları oluşturmaktadır. Bu dediğimiz sistem ile oluşturulacak olan 2019 YKS tercih kılavuzunda, 2018 yerleştirmelerine göre yer alacak taban puanları ve başarı sıralamaları rakamlarını biz tüm bölümler için hazırlamaya devam ediyoruz.

EV İDARESİ TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI 2019

Ne yazık ki henüz ÖSYM veya diğer bir alakalı kurum olan YÖK başarı sıralamaları ile ilgili rakamları paylaşmadığı için yazımıza bugün ev idaresi başarı sıralamaları rakamlarını ekleyemiyoruz. Her yıl olduğu gibi önümüzdeki birkaç ay içinde ÖSYM veya YÖK Atlas üzerinden bu rakamlar yayımlandığı anda bizler ev idaresi başarı sıralaması rakamlarını yazımıza ekleyerek güncelleyeceğiz. (EKLENDİ)

2 yıllık bölümler yani önlisans programları YKS içinde yer alan temel yeterlilik testi (TYT) çözülerek alınan TYT puan türü ile tercih edilebildiği için ev idaresi de 2 yıllık bir önlisans programı olarak TYT puan türü ile tercih edilebilir.

2018 yerleştirmeleri için ev idaresi bölümüne 1000 kontenjan ayrıldığı görülmektedir, tahminimiz o ki 2019 ev idaresi kontenjanları da bu sayıya yakın olacaktır.

Yine 2018 yerleştirme puanları üzerinden değerlendirildiğinde ev idaresi puanları özelinde en küçük taban puan ile yerleştirmenin Anadolu Üniversitesi’ne (Açıköğretim) 189,7648 puan ile yapıldığı görülmektedir. 2019 YKS’ye girerek TYT puan türünde bu civarda bir puan alan adaylar, büyük bir değişiklik olmaz ise, ev idaresi bölümünü kazanabileceklerdir.

2018 YKS yerleştirmeleri sonucu oluşturulan ev idaresi 2019 taban puanları listesini içeren görselimiz yazımızın en alt kısmında yer almaktadır, oradan göz atabilirsiniz.

Üniversiteye, sınavlara, mesleklere yani özetle kariyer planınıza ait tüm konularda aklınıza takılanları sorabileceğiniz, paylaşımlarda bulunabileceğiniz TERCİHİNİ YAP FORUM deneyim sahibi üyeleri ve yöneticileri ile sizleri beklemektedir.

* YKS, sınav, yerleştirmeler gibi konularda yazımızda yer alan bilgiler ve ev idaresi taban puanları listesi ÖSYM’nin sitesinde var olan bilgiler ve kılavuzlardan faydalanılarak yazılmıştır. Yapılacak bir değişiklikte yazımızı güncelleyecek olsak da ÖSYM’nin yaptığı son duyuru geçerli olacağı için ÖSYM resmi internet sitesini düzenli takip etmeniz ve duyurulara göz atmanız sizin için faydalı olacaktır.

EV İDARESİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE BÖLÜM BURS/DİL TABAN PUAN SIRALAMA
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ  Ev İdaresi  Açıköğretim    189,76480 1701265

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2019, 10:37
YORUM EKLE