Felsefe Grubu Öğretmenliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Felsefe grubu öğretmenliği taban puanları 2019 listesi nasıldır, felsefe grubu öğretmenliği sıralama sayıları ne zaman açıklanacak gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Felsefe Grubu Öğretmenliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Felsefe grubu öğretmenliği kontenjanları 2018 yılında kaçtı, 2019 yılında kaç olur, felsefe grubu öğretmenliği başarı sıralamaları kaç binlerdedir, felsefe grubu öğretmenliği puanları incelendiğinde en düşük ve en yüksek taban puanları kaçta kalmıştır, felsefe grubu öğretmenliği bölümü hangi puan türünden tercih edilebilmektedir, felsefe grubu öğretmenliği taban puanları 2019 listesi nasıldır, felsefe grubu öğretmenliği sıralama sayıları ne zaman açıklanacak gibi soruların cevaplarını derlemeye çalıştık.

Türkiye’de herhangi bir liseyi bitirerek bir üniversiteye yerleşmek isteyen bireyler Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girmelidirler. Üniversite adayı lise mezunları istedikleri bölümün tercih edilmesini sağlayan puan türünden yeterli puanı alarak o bölüme yerleşebilmektedirler.

ÖSYM’nin her yıl yaptığı yerleştirme işlemleri sonrasında ortaya çıkan puanlar gelecek yıl için fikir vermesi amacıyla YKS yerleştirme kılavuzlarına eklenmektedir. Biz 2018 yılında yapılan yerleştirmeler sonucu ortaya çıkan ve 2019 yılı YKS tercihlerini yaparken yol göstermesi için kılavuzlara koyulacak puanları ve başarı sıralamaları ile ilgili değerleri sizin için listelemeye devam ediyoruz.

FELSEFE GRUBU ÖĞRETMENLİĞİ TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI 2019

2018 yılında felsefe grubu öğretmenliği bölümüne ÖSYM üzerinden tercih edilebilecek 60 kontenjan ayrılmıştı. Her sene yükselen kontenjanlar ve artan üniversite sayıları düşünülürse 2019 felsefe grubu öğretmenliği kontenjanları da bu sayıdan aşağıda olmayacaktır.

Felsefe grubu öğretmenliği isimli bölüm 4 yıllık bir lisans programı olarak geçmektedir. Lisans programları YKS’nin 5 farklı puan türünden biri ile tercih edilebilmektedir, felsefe grubu öğretmenliği ise EA yani eşit ağırlık puan türü ile tercih edilebilmektedir bu yüzden adaylar felsefe grubu öğretmenliği bölümüne EA puan türünden yeterli puanı alarak yerleşebilmektedir.

Felsefe grubu öğretmenliği puanları içindeki en düşük ve en yüksek taban puanlarını inceleyecek olursak şöyle bir tablo karşımıza çıkmaktadır.Bölüme yerleştirmede kullanılan ve bilinen en küçük puan 274,18175 ile Çukurova Üniversitesi’ne aittir. Yine bölüme yerleşmede kullanılan en büyük taban puan ise 276,34637 ile Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ne ait olarak görünmektedir. Adaylar 2019 yılında bu aralıkta bir puan alarak muhtemelen felsefe grubu öğretmenliği bölümüne yerleşebilirler.

Felsefe grubu öğretmenliği sıralamalarına gelirsek, ÖSYM ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından tasarlanmış olan YÖK Atlas uygulaması henüz sıralama verilerini sistemlerine girmediler. Bu tahminen önümüzdeki birkaç ay içinde gerçekleşecektir ve bizler de felsefe grubu öğretmenliği başarı sıralamaları bu kurumlar sistemlerine soktukları anda bu yazının içine yerleştireceğiz. (SIRALAMA EKLENDİ)

Felsefe grubu öğretmenliği taban puanları 2019 verilerini içeren görsel yazımızın alt kısmında yer almaktadır.

Üniversiteleri ilgilendiren her konuda, bölümlere yerleştirmeler,üniversite tercihleri, bölümler, merak ettiklerinizi sorabileceğiniz,paylaşımlarda bulunabileceğiniz Tercihini Yap Forum sayfaları deneyim sahibi üyeleri ile sizleri beklemektedir. Forum sayfamıza erişmek için TIKLAYINIZ

*Yazımıza taşıdığımız bilgiler ve felsefe grubu öğretmenliği taban puanları verileri ÖSYM’nin kılavuzları ve resmi internet sitesi üzerinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru geçerli olacağı için ÖSYM web sitesini belli zaman aralıkları ile ziyaret etmeyi unutmayınız.

FELSEFE GRUBU ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
GAZİ ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Gazi Eğitim Fak. Felsefe Grubu Öğrt.      EA 285498 276,34637
ÇUKUROVA ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Eğitim Fak. Felsefe Grubu Öğrt.      EA Dolmadı Dolmadı
ATATÜRK ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Kazım Karabekir Eğitim Fak. Felsefe Grubu Öğrt.      EA Dolmadı Dolmadı

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgileri incelemek için:

YKS 2018 YERLEŞTİRMELERİ SAYISAL BİLGİLER

ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri bitiminde yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine bakmak için:

4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN TABAN PUANLARI

4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine ulaşmak için:

4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN SIRALAMALARI

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 20:49
YORUM EKLE