İtalyan Dili ve Edebiyatı 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İtalyan dili ve edebiyatı 2019 taban puanları kaç puanlara gelmiştir, italyan dili ve edebiyatı 2019 başarı sıralamaları rakamları nasıldır, 2019 italyan dili ve edebiyatı başarı sıralamaları ve taban puanları hangi yöntem ile belirlenmektedir, 2018 yerleştirmelerine göre italyan dili ve edebiyatı bölümü en düşük ve en yüksek kaç sıralama ve puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

TABAN PUANLARI 17.05.2019, 13:43
İtalyan Dili ve Edebiyatı 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

YKS isimli üniversiteye giriş sınavından alınan puanlar sonrası yerleştirmeler gerçekleştirilir ve bu yerleştirmelerde ortaya çıkan puanlar veya sıralamalar bir sonraki yılın YKS yerleştirme kılavuzunda ilgili bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları olarak yer alır. Bu biçimde 2018 yerleştirmelerine göre belirlenen ve ÖSYM tarafından 2019 YKS kılavuzuna konulacak olan italyan dili ve edebiyatı 2019 başarı sıralamaları ve taban puanları tablomuzu yazımızın içinde bulabilirsiniz.

İTALYAN DİLİ VE EDEBİYATI 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

İtalyan dili ve edebiyatı bölümüne bilinen (dolmayan kontenjanlar dışarıda bırakılarak) en düşük puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmeleri sonucuna göre yerleşen kişinin puanı 353,60016 ve sıralaması ise 22301 olarak belirlenmiştir. İtalyan dili ve edebiyatı bölümüne yerleşen adaylar içinde en büyük taban puan ve o taban puanın sıralaması ile yerleşen adayın ise puanı 385,29303 ve sıralaması ise 14869 olarak ortaya çıkmıştır. Adaylar eğer italyan dili ve edebiyatı bölümüne ortalama bir üniversitede yerleşebilmek istiyorlar ise en azından dil puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında veya duruma göre aşağısında bir puana veya sıralamaya sahip olmalıdırlar diyebiliriz.

İTALYAN DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
İSTANBUL ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Ede. Fak. İtalyan Dili ve Edebiyatı      DİL 14869 385,29303
ANKARA ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Dil ve Tarih Coğrafya Fak. İtalyan Dili ve Edebiyatı  İtalyanca     DİL 22301 353,60016
ANKARA ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Dil ve Tarih Coğrafya Fak. İtalyan Dili ve Edebiyatı  İtalyanca  KKTC Uyruklu    DİL --- ---

*Listemizde yer alan italyan dili ve edebiyatı bölümü taban puan ve sıralama rakamları ÖSYM ve YÖK Atlas kaynak alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklik olduğunda ÖSYM veya YÖK duyuru yapacaktır, bu sebeple bu kurumların resmi internet sitelerini takip etmeniz sizin için yararlı olacaktır.

Üniversiteyi ilgilendiren her konuda (puanlar, bölümler, yerleştirmeler, sınavlar), italyan dili ve edebiyatı bölümü hakkında veya diğer konularda merak ettiklerinizi sormak veya kariyer planlamanız hakkında destek almak için tecrübeli üyelerin ve yöneticilerin bulunduğu forum sayfalarımızı aşağıdaki linkten ziyaret edebilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

2018 YKS yerleştirmelerinde ortaya çıkan sayısal bilgiler için:

2018 YKS YERLEŞTİRMELERİ SAYISAL BİLGİLERİ

2018 yerleştirmelerinde ortaya çıkan rakamlara göre 4 yıllık bölümlerin hepsinin taban puanları için:

2018 YERLEŞTİRMELERİNDE ORTAYA ÇIKAN RAKAMLARA GÖRE 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinde ortaya çıkan rakamlara göre 4 yıllık bölümlerin hepsinin başarı sıralamaları için:

2018 YERLEŞTİRMELERİNDE ORTAYA ÇIKAN RAKAMLARA GÖRE 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN BAŞARI SIRALAMALARI

** Listelerde bulunan kısaltmalar

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

SAY: Sayısal

İnd.: İndirimli

İÖ: İkinci Öğretim

EA: Eşit Ağırlık

Yorumlar (0)
22
açık