Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler bölümü 2020 taban puanları. Üniversitelerin Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler bölümü en düşük kaç puanda kalmıştır? Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler bölümünün başarı sıralaması kaçtır? ÖSYM ve YÖK tarafından açıklanan resmi verilere göre bölümün taban puanları kaçta kalmıştır? 2020 YKS’ye hazırlananların yazımız devamını okumalarını tavsiye ediyoruz.

Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler bölümüne ait 2020 taban puanlarını inceleyerek, bu bölümü kaç net yaparak kazanabileceğinizi hesaplamanız çok kolay olacaktır. Üniversitelerin ek yerleştirme işlemlerinin devam ettiği bugünlerde 2020 YKS hazırlık süreci başlamıştır. Sürecin başında olan adaylar için doğru planlama yapmak oldukça önemlidir. Planlama yapmadan önce de kazanılmak istenilen bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamalarını ortaya koymak ideal olandır. Biz de sınava hazırlanan arkadaşlarımız için 2020 YKS sürecini kolaylaştırmak adına Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler bölümü 2020 taban puanları yazısını kaleme aldık.

SİYASAL BİLİMLER VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI

2020 Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler bölümüne ait en küçük taban puan 246,418 puanda kalırken, bölümün en büyük taban puan ise 312,725 puanda kalmıştır. Tablomuz içerisinde bütün üniversitelerin bu bölüme ait taban puanlarını görebilirsiniz. YKS hakkında da aklınıza takılan tüm soruları da forum sayfalarımız üzerinden bizlere sorabilirsiniz.

► Forum sayfamız için LİNKİ tıklayınız.

SİYASAL BİLİMLER VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER BÖLÜMÜ TABAN PUANLARI
ÜNİVERSİTE/FAKÜLTE/BÖLÜM/TÜR PUAN TÜRÜ KONT. YERL. TABAN PUAN TAVAN PUAN
RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ (RİZE)/İlahiyat Fakültesi/İlahiyat (İÖ) EA 5 1 312,72554 312,72554
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ (ÜSKÜP-MAKEDONYA)/Eğitim Fakültesi/Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler (%50 İndirimli) EA 3 2 246,41858 262,01018
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ (ÜSKÜP-MAKEDONYA)/Eğitim Fakültesi/Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler (%25 İndirimli) EA 5 0

ÖSYM ve YÖK tarafından açıklanan taban puanlara göz attığımızda başarı sıralamalarının henüz açıklanmadığı görülecektir. Tahmini verilerle sizleri yanıltmak istemediğimiz için Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler bölümüne ait üniversite başarı sıralamalarını resmi kanallardan açıklanana kadar beklediğimizi belirtmek isteriz. Resmi verilerin açıklanmasıyla birlikte biz de bu tablolar altında başarı sıralamalarına yer vereceğiz.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 16:03
YORUM EKLE