Tıp Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

​​​​​​​Tıp mühendisliği 2019 taban puanları kaçtır, tıp mühendisliği 2019 başarı sıralamaları kaçtır, 2019 tıp mühendisliği başarı sıralamaları ve taban puanları nasıl belli olur, 2018 yerleştirmelerine göre tıp mühendisliği bölümü en büyük ve en küçük kaç bin sıralama ve taban puan ile kapanmıştır gibi soruların cevapları yazımızdadır.

TABAN PUANLARI 09.06.2019, 02:16
Tıp Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yükseköğretim Kurumları Sınavı yani YKS ile öğrenciler puan almak için sınava girer ve bu aldıkları puanlar ile yaptıkları tercihler sonucu puanları yeterli ise bir bölüme yerleştirilirler. Bu yerleştirme işlemleri sonrasında ortaya çıkan sayısal veriler yani sıralama ve taban puan verileri ÖSYM’nin hemen sonra olan yıl tercih kılavuzuna koyduğu verilerdir. Bu sistem ile oluşturularak 2019 yılı tercih kılavuzlarına 2018 yerleştirmelerine göre konacak olan tıp mühendisliği 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları tablosuna yazımızın alt kısmından ulaşabilirsiniz.

TIP MÜHENDİSLİĞİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Tıp mühendisliği bölümüne rakam olarak ortaya çıkmış (dolmayan kontenjanlar dışında) en küçük taban puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmelerine göre yerleşen kişinin puanı 324,15459 ve sıralaması ise 121518 olarak görülmektedir. Tıp mühendisliği bölümüne yerleştirmesi yapılmış bireyler içinde en büyük taban puan ve o puanın sıralaması ile yerleşen bireyin ise puanı 440,04357 ve sıralaması ise 29153 olarak belirlenmiştir. Adaylar eğer tıp mühendisliği bölümüne bir üniversitede yerleşmeyi düşünüyor ise en azından sayısal puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında veya duruma göre aşağısında veya yukarısında bir puana veya sıralamaya sahip olmalıdırlar diyebiliriz.

TIP MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mühendislik Fak. Tıp Müh.  İNG.  Burslu    SAY 29153 440,04357
KARABÜK ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Mühendislik Fak. Tıp Müh.      SAY 121518 324,15459
ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mühendislik Fak. Tıp Müh.  İNG.  %50 İnd.    SAY Dolmadı Dolmadı

*Yazımızda yer alan tıp mühendisliği bölümü taban puan ve sıralama rakamları ÖSYM ve YÖK Atlas içindeki bilgiler kaynak alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklik olduğunda ÖSYM veya YÖK duyuru yapacaktır, bu sebeple bu kurumların resmi web sitelerini lütfen düzenli olarak takip ediniz.

Üniversite sınavı, bölümler, mezun olununca yapılabilecek meslekler ve bunlar gibi eğitim ve kariyer planınıza dair tüm konularda kafanıza takılanları sorabileceğiniz tecrübeli yöneticileri ve üyeleri olan forumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Forum Tercihini Yap’a ulaşmak için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

** Tablo İçindeki Kısaltmalar

İÖ: İkinci Öğretim

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

İnd.: İndirimli

EA: Eşit Ağırlık

SAY: Sayısal

Yorumlar (0)
24
açık