kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Tam Kapanmada veya Kısıtlamada Camiye Gitmek Serbest Mi?

Tam Kapanmada veya Kısıtlamada Camiye Gitmek Serbest Mi? Tam Kapanmada Camiye Gitmek Serbest Mi? Yasak Mı?

Tam Kapanmada veya Kısıtlamada Camiye Gitmek Serbest Mi?
A+
A-

Yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle 2020 yılının başından beri Türkiye’de karantina, kısıtlama ve tam kapanma tedbirleri uygulanıyor. Koronavirüs salgınının hızını kesmek, vaka sayılarını düşürmek için atılan bu adımlar milyonlarca kişinin hayatını zorlaştırsa da sağlık açısından hayati derecede önemli. Kısıtlama ve tam kapanma kararları alınırken muafiyet listesi de çıkartılıyor. Kısıtlama süreçlerinde bazı yerlere gitmek, bazı işleri yapmak, bazı aktiviteler serbest olabiliyor. Örneğin belirli saatlerde markete, fırınlara gidilebilirken evcil hayvanların ihtiyaçları için dışarı çıkılabiliyor. Peki ya ibadet ihtiyacı? Pek çok kişi tam kapanmada ve kısıtlamada camiye gidilip gidilmeyeceğini soruyor. Peki tam kapanma ve kısıtlamada camiye gitmek serbest mi?

Tam Kapanmada Camiye Gitmek Serbest Mi?

Türkiye’de belirli dönemlerde kısmi kısıtlama kararları veya tam kapanma kararları uygulamaya konuluyor. Son olarak 29 Nisan 2021 Perşembe gününden 17 Mayıs 2021 Pazartesi gününe kadar tam kapanma kararı alındı. Peki bu süreçte camiye gidilebilir mi? Bu soru gündeme geldiğinde herkes farklı görüş beyan ediyor. Çünkü kalabalıkta yayılan virüsün camilerde de risk oluşturabileceği belritiliyor. Buna karşın pek çok kişi camilerde ibadet etmenin her şeyden daha önemli olduğunu savunuyor. Peki yetkililerin kararı ne? 17 günlük kısıtlamada veya tüm kısıtlama ile kapanma dönemlerinde camiye gidilebilir mi?

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş bu konuda beklenen açıklamayı yaptı ve tam kapanma sürecinde camilerin açık olacağını belirtti. Ali Erbaş yaptığı açıklama ile kapanma günlerinde vatandaşın cemaatle birlikte namaz kılabileceğini duyurdu. Kapanma, kısmi kısıtlama günlerinde de camilerde ibadet edilebildiğini hatırlattı. Ali Erbaş teravih namazı hariç cuma ve vakit namazlarının camilerde kılınabileceğinin altını çizdi.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.