kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Tamamlanamayan 2018 Sayıştay Sınavı’nın Tarihi Belli Oldu!

26 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşen ancak Ankara oturumu yarıda kalan Sayıştay Denetçi Yardımcılığı sınavının hangi tarihte yapılacağına dair duyuru ÖSYM tarafından yayımlandı. Duyuruya göre sınav ne zaman? Kimler sınava girebilecek? Sınav yine elektronik ortamda mı gerçekleşecek? Başvurular ne zaman? Hepsi haberimizde!

Tamamlanamayan 2018 Sayıştay Sınavı’nın Tarihi Belli Oldu!
A+
A-

26 Mayıs 2018 tarihinde Ankara Esenboğa’da gerçekleştirilen kısmı elektronik sınav sisteminin arızası nedeniyle yarıda kalan sınav 12 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınava başvurular Ankara adayları için açılacak ancak dileyen diğer illerdeki adaylar da önceki sınavları geçersiz sayılmak kaydıyla başvuru yapabilecek. 

Başvurular 12-18 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve daha evvel adaylar sınav ücreti yatırdıklarından bu kez sınav ücreti alınmayacak. 

26 Mayıs 2018 sınavı sürecinde neler olduğuna dair haberimiz için Tıklayınız!

Sınav E-sınav mı olacak ve Nerelerde Yapılacak?

Sınav bu kez kağıt ortamında yapılacak.

Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Samsun, Trabzon illerinden diledikleri merkezde adaylar sınava girebilecek.

Yazılı sınav sonuçları ve Klasik sınav

Eleme yazılı sınav sonuçları 28 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacak ve Yazılı sınavı geçen adaylar için KLASİK sınav 13-14 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.