kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

TİGEM’in sınavına KPSS’de 70 puan şartı!

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) personeli olmak isteyen adayları yakından ilgilendiren kritik bir değişiklik yapıldı. TİGEM’in taşra teşkilatında istihdam edilecek personellerde ilgili KPSS puan türünde 70 puan şartı aranacak.

TİGEM’in sınavına KPSS’de 70 puan şartı!
A+
A-

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünce (TİGEM) istihdam edilecek personelleri ilgilendiren kritik bir gelişme yaşandı. TİGEM’in taşra teşkilatında istihdam edilecek ziraat mühendisi, veteriner hekim, tekniker, teknisyen adaylarının giriş sınavına katılabilmeleri için bundan sonra adaylarda kritik bir şart aranacak. Adayların KPSS’nin ilgili puan türlerinden en az 70 puan almaları gerekecek.

TİGEM İÇİN KPSS 70 PUAN ŞARTI

“TİGEM’in Taşra Teşkilatında İstihdam Edilecek Ziraat Mühendisi, Veteriner Hekim, Tekniker ve Teknisyen Pozisyonlarına Ait Sınav ve Atama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” resmi gazetede yayınlandı ve yürürlüğe girdi. Yönetmelikte TİGEM personeli olmak isteyen adayları yakından ilgilendiren bir de gelişme dikkat çekti.

Yönetmelikte TİGEM’in taşra teşkilatında sözleşmeli persronel statüsünde açıktan ilk defa atanacak adaylarda (ziraat mühendisi, veteriner hekim, tekniker ve teknisyen) aranacak şartlarda giriş sınavlarına ilişkin değişiklik yapıldı.

Değişikliğe göre adaylarda son başvuru tarihinden itibaren mezun olunan eğitim programına göre geçerlilik süresi dolmamış  KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94 puan türleriyle KPSS’nin ilgili puan türlerinden en az 70 almış olma şartı aranacak. 

Şartları karşılayan adaylar KPSSP3, KPSSP93 ya da KPSSP94 puan türünden en yüksek puanı alandan başlanarak, atama yapılması planlanan pozisyon sayısının 10 katını geçmemek üzere sıralamaya tabi tutulacak. 

Ardından da yapılacak yazılı sınavdan 100 üzerinden en az 70 tam puan alan adaylar en yüksek puandan başlamak üzere atama yapılacak pozisyon sayısının üç katı kadar sözlü sınav tarihi ve yerleriyle birlikte TİGEM’in resmi internet sitesinden duyurulacak.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.