Türkiye'de En Fazla İzlenmesi ve Takipçisi Olan Youtube Kanallarının Sahipleri Kimlerdir? Türkiye'nin En İyi Youtuberları Kimler?

Türkiye genelinde en fazla takipçiye sahip youtube fenomenleri kimlerdir, Ruhi Çenet kimdir, Orkun Işıtmak kimdir, fenomenlerin abone ve izlenme sayıları kaçtır, hangi türde içerik üretmektedirler gibi soruların cevaplarını ve bu youtuberlar hakkındaki kısa bilgileri sizin için derlemeye çalıştık.

A+
A-

TÜRKİYE’NİN EN BEĞENİLEN YOUTUBERLARI KİMLERDİR? NELER YAPIYORLAR?

Son yıllarda sosyal medya platformlarının gelişmesi ve daha fazla kişiye ulaşabilmesi ile birlikte çoğu kişi para kazanabilmek için İnternet dünyasını seçiyor. Yeni oyunlar ve sosyal medya da yeni çıkan uygulamalar bulunmakta ve birçok kategoride videolar çekilmekte. Türkiye’nin en iyi ve en başarılı Youtuberları kimler kısaca bilgi verelim…

ENES BATUR

Youtube kanalında 13,1 milyon abonesi olan Enes Batur, 9 Nisan 1998 yılında Antalya’da dünyaya gelmiştir. Annesi hemşire babası ise emekli polistir. 19 Yaşında “vlogger” ve oyunlarda eğlenceli sahneler ile oyun severlerin de en çok sevilen kişisi olmuştur. 2018 yılında, kendi hayatını anlatan “Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?” adlı filmini çekmiştir. Ünlü Youtuber sonradan ise, Dolunay adlı şarkısı ile youtube’da 102 milyon izlenmeye sahip olmuştur.

ORKUN IŞITMAK

7.39 Milyon abonesi olan Orkun Işıtmak 1996 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitim hayatını İstanbul Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünde gerçekleştirmeye başlamış fakat eğitimini yarıda bırakarak yoluna devam etmiştir. Kendine YouTube kanalı açtığında öncelikle oyun videoları paylaşımı yaparken abone kazanmaya başladıktan sonra ise eğlenceli, komedi videolar ile ismini duyurmuştur.

OHA DİYORUM

5,59 Milyon aboneye sahip olan Oha diyorum kanalı ekip olarak iş yapmaktadır. Kanalda; kendi günlük yaşantılarından ve çoğu insanın yaşadığı olaylarla ilgili verdiği tepkiler üzerine yoğunlaşan eğlence içerikli videolar paylaşılmaktadır. Sadece YouTube’da değil Facebookta’da 3 milyon takipçileri vardır.

KAFALAR

6,7 Milyon abonesi olan Youtube kanalı, 3 kişilik bir ekipten oluşmaktadır ve bunların isimleri Bilal Hancı, Fatih Yasin ile Atakan Özyurt’tur. Bu arkadaşlar, sosyal medyada birbirleri ile tanışarak birlikte iş yapmak istemişlerdir. YouTube’da eğlenceli videolar ile takipçilerini güldürmeyi başarmışlardır.

BURAK OYUNDA

3,25 Milyon aboneye sahip olan Burak Şahin, 1996 yılında Bilecik’ de doğmuştur. Lise eğitimini bitirdikten sonra akademik hayatına, Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü ile başlayıp ilk sene okulu bırakarak ailesinin yaşadığı İstanbul’a yerleşmiştir. İstanbul’da, Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölümünü kazanmıştır. Son olarak 2012 yılında Youtube dünyasına adım atan Burak, oyun videoları sayesinde ayda 20 milyon izlenme ile en çok sevilenler arasına girmiştir.

RUHİ ÇENET

4,75 Milyon abonesi olan Ruhi Çenet 1990 yılında Aydın ilinde dünyaya gelmiştir. Akademik eğitimi için Hindistan’a gidip, orada edindiği tecrübeleri burada çekilen videoları YouTube kanalında yayınlamıştır. Ruhi Çenet, kanalında önemli ve ilginç bilgiler ile toplumsal ve sosyal sorunları içeren videolara yer vermiştir. Halen bilgi içerikli videolar kanalında bulunmaktadır.

FURKAN YAMAN

Bu genç youtuber, 2001 yılında Ankara’ da doğmuştur. Küçük yaşlarda oyun ve challange videolarını paylaşarak Youtube’da 3,44 milyon aboneye ulaşmıştır. Günümüzde ise kendisi yaşamını hala Ankara’da devam etmektedir.

BERKCAN GÜVEN

Günümüzde 25 yaşında olan Berkcan Güven,1995 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini, Işık Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nde almaktadır. 2014 yılında YouTube’da çektiği şarkı videoları ile 4.01 milyon abone sayısına ulaşmıştır.

MERYEM CAN

3.27 milyon abonesi ile internet fenomeni olan Meryem Can, 9 Mart 1995 yılında dünyaya gelmiştir. Yaşamını İstanbul Kartal’da devam ettiren Meryem Can; akademik eğitimini, Yıldız Teknik Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde sürdürmektedir.2014 tarihinde; YouTube kanalını açan Meryem Can, çekmiş olduğu videolarda değişik makyaj şekillerine ve “24 saat tek renk” gibi challangelara yer vererek, en sevilenler arasında yerini almıştır.

DANLA BİLİÇ

2.68 milyon abonesi olan Danla Biliç, 5 Ekim 1994 yılında Kütahya’da doğmuştur. Gerçek  adı, Neslihan Damla Akdemir’dir. Üniversite eğitimi halen Beykent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde devam ettirmektedir

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.