Uludağ Ekonomi Zirvesi Yapılacak

Uludağ Ekonomi Zirvesi Yapılacak

27.02.2017
A+
A-

Makalede Neler Var?

uludağ%20ekonomi%20zirvesi

Bursa, 24-25 Mart’ta 6. kez gerçekleştirilecek Uludağ Ekonomi Zirvesi, Türkiye ve dünyadan iş ve siyaset dünyasının önemli isimlerine ev sahipliği yapacak.

Capital ve Ekonomist dergileri tarafından düzenlenecek Uludağ Ekonomi Zirvesi, Türkiye’den ve dünyadan önemli isimleri ağırlayacak.

Bu yıl 6’ncısı düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesine, iki gün boyunca bin 200’e yakın üst düzey iş insanı katılacak.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın konuşma yapması beklenen zirvede, Almanya eski Cumhurbaşkanı Christian Wullf, Malezya Başbakanı Bilim Danışmanı Tan Sri Zakri Abdul Hamid, Finlandiya eski Eğitim Bakanı Par Stenback, Yunanistan eski Maliye Bakanı Yanis Varoufakis, ve Estonya eski Eğitim Bakanı Jaak Aaviksoo gibi isimler yer alacak.

ABD, Avustralya, İngiltere, Finlandiya, Estonya, Yunanistan, Hindistan, Afganistan, Suudi Arabistan ve Malezya’nın en önemli şirketlerinin yönetim kurulu başkanları ve üst düzey yöneticilerinin (CEO) katılacağı zirvede, Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, Garanti Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Erbil, Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut, Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Aziz Torun, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı, Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan, OECD Nezdinde Türkiye Temsilcisi ve Büyükelçi Erdem Başçı, TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Hepsiburada CEO’su Hanzade Doğan Boyner, Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, PTT AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Mehmet Bostan, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ergün Turan, Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül, Türk Telekom CEO’su Paul Doany ve TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Sani Şener gibi Türk iş dünyasının önemli holding ve şirketlerinin yönetim kurulu başkanları, üst düzey yöneticileri ve başarılı işlere imza atan girişimciler, iş dünyasındaki yenilikleri ve beklentileri anlatacak.

Yurt dışından ise Education for Employment Kurucusu Ronald Bruder, Londra Üniversitesi’nden Enerji Stratejisti Chris Cook, İran Ticaret Odası Eğitim ve Araştırma Enstitüsü Danışmanı Mahmood Khaghani, Gulf Marine Tasarım Mühendisi Rashad Ghandour, Iphone Yaratıcılarından ve Siberia Kurucusu Andy Grignon, Memesy Culture Lab Kurucusu Anand Gandhi, Standford Üniversitesi Kanser Araştırmacısı Jack Andraka ve Amplified Robot Kurucu CEO’su Steve Dan, Zipcar kurucusu Robin Chase, Coca-Cola Türkiye Kafkasya ve Orta Asya Bölüm Başkanı Galya Frayman Molinas ve Independent Yazarı Simon Calder zirveye konuşmacı olarak katılacak.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUMUMUZA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.