Üniversite Taban Puanları 2017 – 2018

Üniversitelerin fakülte ve bölümlere göre ayrıştırılmış güncel taban puanları. 2017 – 2018 eğitim öğretim sezonu taban puanları.

A+
A-

Üniversite Taban Puanları 2017. Üniversite Taban Puanları 2018. Üniversite başarı sıralamaları.

Üniversite taban puanları tercihiniyap.net ekibi tarafından tablo haline getirildikçe diğer bölümlerin kaç puanla kapattıkları da listemize eklenecektir. Üniversite hazırlığındaki arkadaşların daha gerçekçi hedefler belirleyebilmesi, seviyelerini geçen yıl istedikleri üniversitenin istedikleri bölümüne yerleşen adaylarla kıyaslama şansı bulmaları için hazırlanan puanlar ÖSYM tarafından açıklanan en güncel üniversite taban puanları olma özelliğini de taşımaktadır. 

Lise son sınıftan kariyerinin sonuna kadar yol gösterici ve aydınlatıcı bir rehber olmayı amaçlayan tercihiniyap.net ekibine soru sormak veya konuyla ilgili görüş belirtmek için burayı kullanabilirsiniz.

  Üniversite taban puanları hakkında geniş bir rehber hazırlamaya çalıştık. Her yıl soruların zorluk düzeyine göre  yeniden şekillenen üniversite taban puanları ve başarı sıralamaları her yıl değişiklik gösteriyor. Üniversite taban puanlarını etkileyen en önemli konu ise genellikle mezuniyet sonrası  iş bulma durumudur. Hobi olarak ikinci üniversiteyi okuyanları saymazsak  üniversite okumanın temel amacı iş bulmaktır. Taban puanları diğer değiş ile tercih listesinin zirvesini şekillendiren iş bulma olanaklarıdır. 

  Üniversite eğitimi en iyi ihtimalle lisans bölümleri için 2 yüksek lisans bölümleri için ise 4 yıl sürmektedir. 4 yıl içersin de bir bölümün atanma veya iş bulma olasılığı ciddi değişiklikler gösterebilmektedir. Bu hususta 2011 yılı okul öncesi tercihleri yapanlar ve 2013 yılı okul öncesi öğretmenliği tercihi yapanlar demek istediğimizi anlamışlardır.  Okul öncesi öğretmenliği alımlarının azaltılması üniversite başarı sırlamasını 50 binlerden 300 bin seviyelerine geriletmişti. İşte tamda bu sebeplerden aslında adaylar tercih yaparken bir kahin kadar öngörülü olmak zorundalar…

  3461 1 4b2cdd84757655f0d59ca22bcce28225

  Bir Yorum Yazın

  Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

  Henüz yorum yapılmamış.