2019 KYK Burs ve Kredileri Kesilir Mi? Hangi Durumlarda Kesilir?

2019 KYK burs ve kredileri kesilir mi? Hangi durumlarda kesilir? KYK bursları hangi durumlarda kesilir? KYK bursları ne zaman kesilir? KYK kredileri hangi durumlarda kesilir? KYK kredileri kesilir mi? İşte cevabı..

ÜNİVERSİTE 01.12.2018, 15:31 01.12.2018, 15:59
2019 KYK Burs ve Kredileri Kesilir Mi? Hangi Durumlarda Kesilir?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından verilen burs ve krediler binlerce öğrencinin eğitim hayatına devam etmesine sağlıyor. Binlerce kişi de KYK bursu ve kredisi sayesinde maddi olarak destekleniyor. 2018-2019 eğitim öğretim dönemi için KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı. Binlerce üniversiteli KYK bursu veya kredisi almaya hak kazandı. Üstelik yeni dönemde KYK burs ve kredi miktarları arttı. Binlerce öğrenci KYK burs ve kredilerinin hesaplarına yatacakları günü beklemeye başladı. Peki KYK burs ve kredileri hesaplara ne zaman yatıyor? KYK burs ve kredileri hangi durumlarda kesilir? KYK burs ve kredileri kesilir mi? KYK burs ve kredi miktarı ne kadar? İşte KYK burs ve kredileriyle ilgili tüm merak edilenler...

KYK Burs ve Kredileri Ne Zaman Yatacak?

Milyonlarca üniversite öğrencisi "KYK bursları ne zaman yatacak?" ve "KYK kredileri ne zaman yatacak?" sorularını soruyor.Peki KYK burs ve kredileri ayın kaçında yatacak? Bu kritik soruların cevabı pek bilinmese de aslında belli. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından üniversite öğrencilerine verilen burs ve krediler her ayın belli günlerinde yatmaktadır. KYK burs ve kredileri üniversite öğrencilerine 2019 yılı içresinde her ayın 6. ve 10. günleri arasında verilecek. 2018-2019 eğitim öğretim döneminde KYK burs ve kredileri Ekim ayı yani 2018'in onuncu ayı itibariyle ödenmeye başlanacak. Adayların bir sonraki eğitim öğretim dönemine dek burs ve kredi almayı sürdürebilecek.

KYK Burs ve Kredileri Kesilir Mi?

Türkiye'de milyonlarca üniversite öğrencisi her yıl KYK'dan burs ve kredi almaktadır. Hem üniversiteye yeni başlayanlar hem de yıllardır KYK burs ve kredisi alanlar KYK burs ve kredileriyle ilgili pek çok konuyu merak etmektedir. Ancak özellikle "KYK burs ve kredileri kesilir mi?" sorusu en çok sorulan sorulardan biridir. KYK tarafından üniversite öğrencilerine verilen burs ve krediler bazı durumlarda kesilir. KYK bursu da KYK kredisi de bazı durumlarda kesilebilmektedir. Bu nedenle üniversite öğrencilerinin bu durumları bilmeleri ve buna göre hareket etmeleri gerekmektedir. Peki hangi durumlarda KYK burs ve kredileri kesilir? 

KYK Burs ve Kredileri Hangi Durumda Kesilir?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından verilen burs ve krediler bazı durumlarda kesilmektedir. Milyonlarca üniversite öğrencisi ise bu durumları merak etmektedir. Pek çok kişi "KYK bursu hangi durumlarda kesilir?" ve "KYK kredisi hangi durumlarda kesilir?" sorularını sormaktadır KYK bursu ve KYK kredisi bazı durumlarda kesilmektedir. İşte KYK burs ve kredilerinin kesildiği durumlar...

KYK Bursu Hangi Durumlarda Kesilir 2019?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından verilen geri ödemesiz burslar bazı durumlarda kesilmektedir. 

Eğitim hayatlarında başarısız olan üniversite öğrencilerinin bursları kesilebilir.

Eğitim aldıkları öğretim kurumundan ayrılan, çıkarılan, atılan veya geçici olarak uzaklaştırılan öğrencinin bursu kesilir.

Bursundan vazgeçen, izin alan, üniversitesinde kayıt donduran üniversite öğrencisinin bursu kesilebilir.

Üniversite öğrencisinin eğitim aldığı öğretim kurumunun kapanması durumunda KYK bursu kesilir.

Öğrencinin kurum yurtlarından süresiz bir şekilde çıkarılma cezası alması durumunda yine KYK bursu kesilir.

Öğrencilerin kesin hükümle mahkum olması durumunda KYK bursları kesilmektedir.

KYK Kredisi Hangi Durumlarda Kesilir 2019?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından verilen krediler 2019 yılında da bazı durumlarda kesilebilir. Pek çok üniversite öğrencisinin merak ettiği "KYK kredisi hangi durumlarda kesilir?" sorusuna verilebilecek cevapları sizin için derledik.

KYK tarafından verilen öğrencilerin üniversiteden ayrılması, çıkarılması, atılması veya geçici olarak uzaklaştırılması durumunda kesilebilir.

Üniversite öğrencisinin eğitim almaktan veya burs almaktan vazgeçmesi, izin alması veya kayıt dondurması gibi durumlarda da kredi kesilebilir.

Üniversite öğrencisinin sağlık nedeniyle öğretim kurumuna devam etmemesi durumunda da KYK kredisi kesilebilir.

Üniversite öğrencilerinin eğitim aldığı öğretim kurumunun kapanması durumunda KYK tarafından verilen kredi de kesilmektedir.

Öğrencinin kurum yurtlarından süresiz çıkarılma cezası alması durumunda da kredi kesilir.

Ayrıca öğrenci hakkında kesin hükümle mahkum olma kararı varsa öğrencinin kredisi kesilir.

KYK Burs ve Kredi Miktarı 2019

2018-2019 eğitim öğretim döneminde KYK tarafından verilecek burs ve kredi miktarları değişti. Yeni eğitim öğretim döneminde verilecek kredi ve burs miktarları artış gösterdi. İşte 2019 burs ve kredi miktarları...

Lisans ve önlisans burs ve kredi miktarı 500 TL

Yüksek Lisans burs ve kredi miktarı 1000 TL

Doktora burs ve kredi miktarı 1500 TL

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

KYK BURS VE KREDİLERİ NE ZAMAN YATACAK?

KYK BURS VE KREDİLERİ AYIN KAÇINDA YATACAK?

Yorumlar (0)
34
açık