ALES Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) 30 Eylül tarihinde gerçekleştirildi. 30 Eylül tarihinde gerçekleştirilen ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? Binlerce kişi ALES sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. İşte ALES sonuçlarının açıklanma tarihi...

ÜNİVERSİTE 06.10.2018, 14:03 06.10.2018, 17:54
ALES Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı(ALES) 30 Eylül 2018 tarihinde Pazar günü gerçekleştirildi.  Sınav soruları çok konuşuldu ve çok tartışıldı. ALES sorularında farklı alanlardan gelen adayların cevaplaması için farklı niteliklerde sorular yer aldı. Binlerce kişinin girdiği ALES soru ve cevapları Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından adayların erişimine açıldı. Ancak pek çok kişi sınav soru ve cevaplarından çok sonuçların açıklanmasını merak ediyor. ALES’e giren binlerce kişi ALES sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırıyor.

ALES Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Akademik Personel olmak isteyen yüksek lisans yapmak isteyen binlerce kişi ALES’e girdi.  30 Eylül tarihinde sınava giren binlerce kişi 2 Ekim tarihinde ALES soruları ve cevapları açıklanınca soru ve cevapları inceledi. Ancak binlerce kişi ALES sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. İşte ALES sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih..

ALES 30 Eylül 2018 tarihinde Pazar günü gerçekleştirildi.2 Ekim tarihinde sınav soruları ve cevapları açıklandı. ALES sonuçları ise 25 Ekim 2018 tarihinde ÖSYM tarafından açıklanacak. ALES sınav sonuçları ÖSYM’nin resmi internet sitesinden duyurulacak. Adaylara özel olarak ileti gitmeyecek.

ALES Sonuçları Kaç Yıl Geçerli?

ALES 30 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirildi. 25 Ekim 2018 tarihinde de sonuçlar açıklanacak. 25 Ekim tarihinde ALES sonucunu öğrenecek adaylar ALES sonuçlarının kaç yıl geçerli olduğunu merak etmektedir.Adayların ALES sonuçları açıklandığı tarihten itibaren beş (5) yıl geçerli olacak. Adaylar 5 yıl boyunca ALES sonuçları ile başvuruda bulunabilecek.

ALES/3 Geç Başvuru Ne Zaman?

ALES/3 Sonbahar dönemi yapılacak ALES başvuru tarihleri sona erdi. ALES’e başvuru yapmayı kaçıran adaylar geç başvuru tarihinin ne zaman olduğunu merak ediyor. ALES/3 geç başvuru tarihi 10 Ekim olarak belirlendi. Adaylar 10 Ekim tarihinde ALES/3 Sonbahar dönemi için başvuru yapabilecek

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yorumlar (0)
16
az bulutlu