YÖKSİS Şifre Alma ve Şifre Değiştirme Nasıl Olur?

Yükseköğretim Bilgi Sistemi (YÖKSİS) binlerce üniversite öğrencisi ve üniversite mezununa hizmet vermektedir. Peki YÖKSİS şifresi almak için ne yapılması gerekir? YÖKSİS şifresi nasıl alınır? YÖKSİS şifresi değiştirme nasıl olur? YÖKSİS şifresi nasıl değiştirilir? İşte cevabı...

YÖKSİS Şifre Alma ve Şifre Değiştirme Nasıl Olur?

Yükseköğretim Bilgi Sistemi (YÖKSİS) üniversite öğrencilerinin ve üniversiteden mezun olan herkesin bilgilerini ve verilerini saklayan bilgi sistemidir. “YÖKSİS şifresi nedir?” sorusunun cevabı temelde budur. YÖKSİS üniversite öğrencilerinin ve mezunlarının bilgilerini arşivler.Binlerce kişi YÖKSİS üzerinden üniversite bilgilerine ulaşmaktadır ve YÖKSİS bilgilerini resmi bir CV olarak kullanabilmektedir.

Türkiye’de binlerce kişi YÖKSİS’i aktif olarak kullanmaktadır. Ancak yine binlerce kişi “YÖKSİS şifresi nasıl alınır?” “YÖKSİS şifresi nasıl değiştirilir?” sorularına cevap aramaktadır. YÖKSİS şifresi almak isteyen ve YÖKSİS şifresini değiştirmek isteyen binlerce kişi internette araştırma yapmaktadır. www.tercihiniyap.net ailesi olarak YÖKSİS şifresi alma ve YÖKSİS şifresi değiştirme yollarını sizler için araştırdık. Peki YÖKSİS nedir? YÖKSİS şifresi nasıl alınır? YÖKSİS şifresi nereden alınır? YÖKSİS şifresi nasıl değiştirilir? İşte cevabı…

YÖKSİS Şifresi Alma

Önlisans, lisans ve lisansüstü eğitim alan üniversite öğrencileri aktif olarak YÖKSİS kullanmaktadır. Ayrıca üniversite mezunları da YÖKSİS’ten faydalanmaktadır. Yükseköğretim Bilgi Sistemi (YÖKSİS) Yüksek Öğrenci Veri Tabanı olarak da bilinmektedir. YÖKSİS’ten faydalanmak için YÖKSİS’e girebilmek için YÖKSİS şifresi gerekmektedir. YÖKSİS şifresi almak için üniversite öğrencisi olmanız yeterlidir. Üniversiteye kayıt olunurken YÖKSİS şifresi verilmektedir.

YÖKSİS Şifresi Nasıl Alınır?

Bazı üniversiteler öğrencilerine kayıt esnasında YÖKSİS şifresini vermektedir. Bazı üniversiteler ise öğrencilerine YÖKSİS şifresini kayıt esnasında vermeyebilir. YÖKSİS şifresi almak isteyen öğrencilerin okuduğu üniversite veya fakültenin öğrenci işlerine başvuru yapmaları gerekmektedir. “YÖKSİS şifresi almak istiyorum” diyerek başvurunuzu yaptığınızda öğrenci işlerinden YÖKSİS şifresi alabilirsiniz.

YÖKSİS’e giriş yaparken sizden 11 haneli T.C. kimlik numaranız ve YÖKSİS şifreniz istenmektedir. YÖKSİS kullanıcıları Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ile tanımlar ve sıralar. YÖKSİS şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile sisteme giriş yaptıktan sonra YÖKSİS bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Ayrıca sisteme giriş yaptıktan sonra YÖKSİS şifresini değiştirebilirsiniz.

YÖKSİS Şifresi Nereden Alınır?

YÖKSİS şifresinin nereden alınacağı merak edilen konular arasındadır. YÖKSİS şifresi almak için eğitim aldığınız üniversite veya fakültenin öğrenci işlerine gitmeniz gerekmektedir. Öğrenci işlerine giderek YÖKSİS şifresi alma isteğinizi ileterek hızlı bir şekilde şifrenizi alabilirsiniz. Peki üniversiteden mezun olan ve okuduğu üniversiteden uzakta yaşayanlar YÖKSİS şifresini nasıl alacak? Bu noktada üniversiteyi arayarak veya faks çekerek talebinizi iletebilirsiniz.

Personel YÖKSİS Şifresi Alma

YÖKSİS yalnızca öğrencilere veya mezunlara değil personellere de hizmet veren bir bilgi sistemidir. Personel olarak YÖKSİS şifresi almak için öğrenci işlerine değil personel işlerine başvurmanız gerekmektedir.

YÖKSİS Ne İşe Yarar?

YÖKSİS pek çok hizmet veren bir elektronik bilgi sistemidir.“YÖKSİS ne işe yarar?” sorusuna verilecek binlerce cevap bulunmaktadır. YÖKSİS üzerinden onlarca işlemi kısa sürede gerçekleştirmek mümkündür.

YÖKSİS Şifresi Değiştirme

Yükseköğretim Bilgi Sistemine (YÖKSİS) giriş yaparken sistem 11 haneli T.C. Kimlik Numaranızı ve YÖKSİS şifrenizi girmenizi istemektedir. YÖKSİS şifrenizi üniversitelerin öğrenci işlerinden temin edebilirsiniz. Ardından da güvenlik endişesi nedeniyle veya daha kolay hatırlayabileceğiniz bir şifre için şifrenizi değiştirebilirsiniz. YÖKSİS şifre değiştirmek için sisteme giriş yaptıktan sonra hesap ayarlarından şifre değişikliği yapabilirsiniz.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET


Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2018, 16:08
YORUM EKLE