kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Vergi Müfettiş Yardımcılığı Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Vergi Müfettiş Yardımcılığı Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Vergi Müfettiş Yardımcılığı Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
A+
A-

Vergi Denetim Kurulu Başkanı Sn. Hüseyin KARAKUM’un sosyal medyadan yapmış olduğu açıklamaya göre Mülakat Sonuçları’nın ne zaman açıklanacağı belli oldu!

Yazılı bölümü Klasik usûlde 3-4 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen ve 1500 adayın katılmaya hak kazandığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı Sınav sonuçları 08.08.2017 tarihinde açıklanmıştı. Sınavı 334 adayın kazandığı ve bu adayların mülakata katılacağı duyurulmuştu. Kurul sınav ilanında mesleğe girecek olan aday sayısının iki katı kadar yani 600 kişiyi mülakata çağıracağını duyurmuştu.

4 Kasım 2017 tarihiyle gerçekleştirilmeye başlanan mülakat sonuçları uzun süredir adaylarca beklenmekteydi. VDK Başkanı Hüseyin Karakum geçtiğimiz hafta yapmış olduğu açıklamayla sonuçların önümüzdeki hafta açıklanacağını belirtti. Sonuçların 05.02.2018 -10.02.2018 tarihleri arasında açıklanması beklenmektedir. 

Kaç kişinin mesleğe alınacağı merak konusu!

Geçtiğimiz yıl 400 kişilik ilana çıkan Vergi Denetim Kurulu mülakatlar neticesinde 200 kişiyi alarak mülakatı geçen diğer adayları, sayı mesleğe alınması öngörülen aday sayısından az olmasına rağmen elemişti. Bu yıl 300 Kişilik ilan için 334 kişinin mülakata kalmış olması sonucu 300 kişilik kadronun doldurulup doldurulmayacağı merak konusu.  

Sınava dair istişareler için FORUM Sayfamız

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.