Aldurrahim Albayrak'ta Korona Tespit Edildi

Galatasaray kulübünde de koronavirüs vakası ortaya çıktı. İkinci başkan Abdurrahim Albayrak ve eşinde de koronavirüs tespit edildi. Tüm futbolcular, teknik heyet ve spor kulübü çalışanlarının kontrollerinin yapıldığı ve bir bulguya rastlanan kimse olmadığı açıklandı. Gelişmelerle ilgili bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz.

YAŞAM 23.03.2020, 10:03 23.03.2020, 17:05
Aldurrahim Albayrak'ta Korona Tespit Edildi

Galatasaray ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak ve eşinde koronavirüs  tespiti pozitif sonuç verdi. Camiayı ciddi şekilde sarsan olayda kulüpte bulunan bütün futbolcular, yöneticiler ve kulüp çalışanlarına koronavirüs testi yapıldı. Test sonuçları tüm camiada olumsuz sonuç verdi. Yapılan tetkiklerin ve incelemelerin devam ettiği açıklanan kulüpte gelişmeler anlık olarak takip ediliyor. Abdurrahim Albayrak ve eşi Şükran Albayrak özel bir hastanede karantina altına alındı.

Galatasaray’ın yöneticilerinden Abdurrahim Albayrak, geçen hafta koronavirüs şüphesiyle Yeşilköy’deki Acıbadem International Hastanesi’ne kaldırılmıştı. İlk testi negatif, sonraki pozitif çıkan Albayrak’ın eşi Şükran Hanım’ın da koronavirüse yakalandığı anlaşıldı. Karantinaya alınan çiftin tedavisi sürdürülmektedir.

Hürriyet gazetesi yazarı Hüseyin Üstündağ, "Bu arada 15 Mart’ta oynanan Galatasaray-Beşiktaş maçını stadyumda izleyen, orada teknik heyet ve diğer yöneticilerle de bir araya gelen Abdurrahim Albayrak'ın hemen akabinde hastalanması, kulüpte büyük endişe yarattı. Tüm futbolcular ve teknik heyetin kontrolden geçirildiği, hiç kimsede virüs tespit edilmediği gelen bilgiler arasında yer almıştır."

Galatasaray resmi sosyal medya hesabında, Albayrak Ailesi'ne geçmiş olsun dileklerimizi iletirken her ikisinin de en kısa sürede sağlıklarına kavuşarak aramıza döneceklerine olan inancımızın tam olduğunu belirtmek isteriz.

Abdurrahim Albayrak, DHA aracılığıyla durumunun iyi olduğunu ve çok yakın zamanda eski sağlığına kavuşacağını bildirdi. Bu arada Albayrak ailesinin diğer fertlerinin de 14 gün kuralına uygun olacak şekilde hareket ettikleri ve diğer tedbirleri aldıkları bildirildi. Albayrak'ın Sivas deplasmanı, Alanya maçı ve Galatasaray-Beşiktaş derbisindeki süreçte biraz grip biraz halsiz olduğu da belirtildi. Şu an için testlerin yapıldığı, tedavinin iyi gittiği ve hastanedeki kontrolünün olumlu olduğu da ifade edildi.

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu