Çin'de Ölen Sayısı Tek Haneye İndi, İtalya'da Yeni Ölüm Gerçekleşmedi

Corona virüs dünya genelinde 149 ülkeye sıçramış durumda. Bu ülkelerden bazıları virüsten çok ciddi şekilde etkilendi. Virüsün ortaya çıktığı ilk yer olan Çin'de ölen sayısı ilk kez tek haneli rakamlara indi. Aynı gün içerisinde İtalya'da da yeni ölüm vakası gerçekleşmedi. Ülkemizde de 5 kişide görülen virüsle ilgili gelişmeler şimdilik olumlu yönde ilerliyor, bakalım ilerleyen günlerde neler olacak.

YAŞAM 14.03.2020, 10:18 14.03.2020, 15:42
Çin'de Ölen Sayısı Tek Haneye İndi, İtalya'da Yeni Ölüm Gerçekleşmedi

Corona virüs, dünya genelinde 149 ülkeye sıçramış durumda. 149 ülkede görülen virüs yüzünden bugüne kadar ölenlerin sayısı 5.547 olarak tespit edildi. Corona virüse yakalanan hasta sayısı ise 148.925 olarak tespit edildi. Çin Halk Cumhuriyeti'nde bulunan Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde dünyanın bir çok yerinde etkili olan virüse karşı alınan önlemler arttırılıyor. Dünden bugüne Çin'de ölen sayısı ilk kez tek haneli rakamlara indi. İtalya'da da aynı gün içerisinde ölüm vakası gerçekleşmedi. Ciddi bir salgın olarak ortaya çıkan Covid-19 virüsüne karşı ülkeler galip gelmeye başlıyor. Durum böyle devam ederse corona virüse karşı açılan savaşta da insanoğlu zaferini ilan edebilecek.

Çin'de Corona Virüsle İlgili Son Durum

Uzun zaman sonra Çin'de corona virüs yüzünden ölenlerin sayısı tek haneli rakamlara indirildi. Son 24 saatte içerisinde sadece 9 kişinin öldüğü Çin'de toplam ölen sayısı 3.189 olarak tespit edildi. Çin'de bugüne kadar gerçekleşen toplam vaka sayısı ise 80.824 olarak tespit edildi. Çin Wuhan'da bugüne kadar ölenlerin sayısı ise 3.075 olarak tespit edildi. Çin'deki gelişmelere bakıldığında corona virüsü ile ilgili iyi bir sınav verdikleri söylenebilir. İlerleyen günlerde neler olacağını birlikte takip edeceğiz.

İtalya'da Corona Virüsle İlgili Son Durum

Çin'den sonra corona virüsünden en fazla etkilenen ülke İtalya oldu. İtalya'da bugüne kadar 17,660 vaka gerçekleşti. Corona virüs nedeniyle ölenlerin sayısı ise 1.266 kişiye yükseldi. Son 24 saat içerisinde İtalya'da virüsten ölen olmadı. İtalya'da da önlemlerin ciddi şekilde arttırılması sonucu virüsün etkisinin azaldığını söyleyebiliriz. Bir avrupa ülkesi olan İtalya'da virüsün kısa sürede bu kadar kişiye etki etmiş olması dahi avrupa'da ciddi paniğe yol açtı. Ekonomik açıdan dünyayı da ciddi ölçüde etkileyen bu gelişmeler karşısında ilerleyen günlerde neler olacağını birlikte takip edeceğiz.

İran'da Corona Virüsle İlgili Son Durum

Corona virüse karşı ilk başta çok kayıtsız kalan ve ciddi şekilde yayılmasında bu kayıtsızlığın etkisi olduğu bilinen İran'da alınan önlemlerden sonra corona virüsten ölenlerin sayısı bir hayli azaltıldı. Kum ve Meşed şehirlerinde hızla yayılan virüs başta şehirlere de yayılamadan büyük ölçüde durduruldu. Bugüne kadar virüsten İran'da ölenlerin sayısı 611'e yükseldi. Son 24 saat içerisinde ciddi sayıda ölüm vakası yaşanan İran'da toplam vaka sayısı da 12.729 olarak tespit edildi. İran'ın sınır komşumuz olması bizimde çok ciddi önlemler almamızı beraberinde getirdi. Çok ciddi şekilde fiyat artışlarına neden olan bu durumla ilgili gelişmeleri birlikte takip edeceğiz.

Diğer Ülkelerde Corona Virüsle İlgili Son Durum

  • İspanya'da Corona Virüsle İlgili Son Durum : İspanya'da corona virüsten ölenlerin sayısı 136 kişiye yükseldi. Toplam vaka sayısı ise 5.753 kişiye ulaştı.
  • Fransa'da Corona Virüsle İlgili Son Durum : Fransa'da corona virüsten ölenlerin sayısı 79 kişiye yükseldi. Toplam vaka sayısı ise 3.661 kişiye ulaştı.
  • Güney Kore'de Corona Virüsle İlgili Son Durum : Güney Kore'de corona virüsten ölenlerin sayısı 72 kişiye yükseldi. Toplam vaka sayısı ise 8.086 kişiye ulaştı.
  • ABD'de Corona Virüsle İlgili Son Durum : ABD'de corona virüsten ölenlerin sayısı 50 kişiye yükseldi. Toplam vaka sayısı ise 2.340 kişiye ulaştı.
  • Japonya'da Corona Virüsle İlgili Son Durum : Japonya'da corona virüsten ölenlerin sayısı 21 kişiye yükseldi. Toplam vaka sayısı ise 754 kişiye ulaştı.
  • İsviçre'de Corona Virüsle İlgili Son Durum : İsviçre'de corona virüsten ölenlerin sayısı 13 kişiye yükseldi. Toplam vaka sayısı ise 1.375 kişiye ulaştı.
  • Birleşik Krallık'ta (İngiltere) Corona Virüsle İlgili Son Durum : Birleşik Krallık'ta corona virüsten ölenlerin sayısı 11 kişiye yükseldi. Toplam vaka sayısı ise 798 kişiye ulaştı.
  • Hollanda'da Corona Virüsle İlgili Son Durum : Hollanda'da corona virüsten ölenlerin sayısı 10 kişiye yükseldi. Toplam vaka sayısı ise 804 kişiye ulaştı.
  • Irak'ta Corona Virüsle İlgili Son Durum : Irak'ta corona virüsten ölenlerin sayısı 10 kişiye yükseldi. Toplam vaka sayısı ise 101 kişiye ulaştı.
  • Almanya'da Corona Virüsle İlgili Son Durum : Almanya'da corona virüsten ölenlerin sayısı 8 kişiye yükseldi. Toplam vaka sayısı ise 3.953 kişiye ulaştı.

Yorumlar (0)
15
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur