Enes Batur Kimdir? Nerelidir, Kaç Yaşındadır?

Son yıllarda YouTuber olarak adından sıkça söz ettiren ve popülerliği günden güne artan Enes Batur kimdir? Enes Batur Aslen Nerelidir? Kaç yaşındadır ve hangi tarihte doğmuştur? Batur'un başarıları nelerdir? Enes Batur hakkında bildiklerinizi yeniden gözden geçirmenizi sağlayacak yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Enes Batur Kimdir? Nerelidir, Kaç Yaşındadır?

Ülkemizdeki en önemli YouTuber olan Enes Batur'un, 23 Ocak 2019 tarihi itibariyle YouTube kanalındaki abone sayısı 9.389.643 kişiye ulaşmıştır. Bu sayının telavuz edilmesi dile kolay gelse de, dünyaca ünlü YouTuber'ların dahi ulaşamadığı bir noktaya gelmek herkesin harcı değildir. Yeni medya anlayışının, görsel ve işitsel yayın organlarında yarattığı değişimle birlikte dünyada ve ülkemizde popüler hale gelen YouTube sitesinin tıklanma oranları ve bu sitede kanal açan YouTuber'ların izlenme sayıları günden güne artmaktadır. Ülkemizde de YouTuber olarak en fazla abone sayısına ulaşan isim Enes Batur'dur. Enes Batur, ortaokul yıllarında amatör çekimlerle başladığı video serüveninde çok iyi bir noktaya gelmiştir. Önceden tasarladığı ve planladığı bir kurgu üzerinden kendi anlatımıyla videolar çeken Enes Batur, milyonların hayranı olma noktasında yerini almıştır. Peki, televizyonda, radyoda, sinemada veya tiyatroda adını sanını çok sık duymadığımız ama YouTube kanalı üzerinden yayınladığı videolarla milyonların beğenisini kısa sürede kazanan Enes Batur kimdir? Batur, aslen nerelidir? Hangi tarihte doğmuştur? Enes Batur hangi okullarda okumuştur ve hangi üniversiteyi okumaktadır? Enes Batur'u bu kadar başarılı kılan nedir? Videolarının milyonlar tarafından izlenmesindeki sır nedir? Bunları konuşalım istiyoruz.

Enes Batur Kimdir?

Enes Batur'un asıl adı Enes Batur Sungurtekin'dir. Türk Youtuber, vlogger ve oyuncu olarak tanınmaktadır. Enes'in babasının adı Fatih Sungurtekin ve annesinin adı da Arzu Sungurtekin'dir.  Enes'in, Elif Bera ve Toygu Berat Sungurtekin adında iki kardeşi vardır. Emekli Özel Harekat Polisi olarak görev yapan babasının tayinin Erzurum'dan Antalya'ya çıkması nedeniyle, 2. sınıftan itibaren İstanbul'a taşınana kadar Antalya'da yaşamıştır. Çok küçük yaşlarda babasının aldığı bilgisayarla tanışan Enes, oyunlarla başladığı pc serüvenine, Türkiye'nin en popüler YouTuber'ı olana kadar devam etmiştir. Enes Batur, youtube kanalını 18 Kasım 2012 tarihi itibariyle açmış ve 5 yıldır da bu kanal üzerinden eğlenceli videolar yayınlamıştır. Enes Batur, milyonların tanıdığı bir kişi olarak popüler olmasını kanalında çektiği videolara borçludur. Önceden tasarladığı ve üzerinde çalıştığı kurguları video haline getirerek, kanalında yayınlayan Batur, 9,5 milyona yakın takipçi sayısıyla ülkemizde bu alandaki rekoru elinde tutmaktadır. Enes Batur'a 2017 yılında düzenlenen Altın Kelebek Ödül töreninde ilk kez verilen en iyi YouTuber/İnstagramer ödülü verilmiş ancak; bu ödül çektiği bir videonun çocuklara kötü örnek olduğu gerekçesiyle geri alınmıştır. Hiçbir rayting getirmeyen ve popülerliğini günden güne yitiren TV dizilerinde rol alan başrol oyuncularının haftalık 150 Bin TL aldığı ülkemizde, 9.5 milyona yakın bir kitleye hitap eden Batur'un aylık 400 Bin TL kazandığı üzerinden sürekli olarak gündeme getirilmesi, koltuklarından endişe duyan medya baronlarının bir oynudur. Eski medyanın, yerini yeni mecralara bırakması biraz zaman alacak olsa da, günümüzde TV proğramları çok az sayıda izleyici bulmakta ve yerlerini yeni medyanın görsel ve işitsel yayınlara bırakmaktadır.

Enes Batur Aslen Nerelidir?

Ülkemizde kişinin nerede yaşadığının veya nerede çalışıyor olduğunun çok büyük önemi yoktur. Bizde kişinin aslen nereli olduğu önemlidir? Memleketçilik veya yerel milliyetçilik dediğimiz bu kavram kültürel anlayışımızdan ileri gelmektedir. Biz de bugün, Türkiye'nin en popüler YouTuber'ı olan Enes Batur'un aslen İstanbullu olduğuna ulaştık. Enes Batur, Ankara'da doğmuştur ve 2 yaşından sonrasını Erzurum'da geçirmiştir. Daha sonra ailesiyle Antalya'ya taşınmıştır. Enes aslen İstanbulludur ve şu anda İstanbul'da ikamet etmektedir.

Enes Batur Kaç Yılında Doğmuştur?

Çok küçük yaşlarda internet fenomeni haline gelen Enes Batur, 9 Nisan 1998 doğumludur. 21 yaşını bir kaç ay sonra tamamlayacak olan Enes'in 12 yaşından beri YouTube kanalı vardır. Enes'in son beş yılda çektiği videolarla 9.5 milyona yakın abone sayısına ulaşmış olması, yaşından büyük işler başarma kabiliyeti olduğunu da göstermektedir.

Enes Batur'un Eğitim Hayatı, Enes Batur Hangi Üniversite'de Okumaktadır?

Enes Batur, ilkokul 1. sınıf eğitimini Erzurum'da tamamlamıştır. 2. sınıfa geçtiğinde memur olan babasının Antalya'ya tayin olması sebebiyle Antalya'da okumaya başlamıştır.  Enes, Antalya Leyla Kahraman Sevim Ertünü okulunda ilkokulu ve ortaokulu tamamlamıştır. Lise 11. sınıfı tamamlayana kadar Anltalya Kepez Anadolu Lisesi'nde okuyan Enes, 12. sınıfı ise Antalya Final Temel Lisesi'nde okumuştur. Enes, üniversite sınavına hazırlandığı süreçte bir karar vererek, üniversite sınavına hazırlanmak yerine YouTube kanalını büyütmeyi tercih etmiştir. Hedefine ulaşan Enes, daha sonra İstanbul Arel Ünversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazanmıştır ve halen bu üniversitenin öğrencisidir.

Enes Batur Nasıl Bir Karaktere ve Kişiliğe Sahiptir?

Enes Batur Sungurtekin'i bu kadar popüler yapan en önemli karakteristik özelliği doğal ve samimi olmamasıdır. Başkalarını taklit etmekten uzak duran, alçakgönüllü, kendisine has bir konuşma yapısına sahip, yardımsever, sempatik bir tip olan Batur, kimseye karşı kin ve kıskançlık beslemeyen bir kişiliğe sahiptir. Enes, bilgisayarla çok küçük yaşlarda tanışarak, bilgisayar oyunlarına olan bağımlılığını YouTube kanalında da sürdürmeyi başarmış, azimle çalışmayı seven bir kişiliği olduğunu göstermiştir. Çalışkanlığının ve azminin emekli pöh olan babasından kendisine miras olduğunu söylemiştir.

Enes Batur'un Başarıları ve Filmi?

Enes Batur Sungurtekin'in yakaladığı en büyük başarı YouTube kanalının ulaştığı abone sayısıdır. Türkiye'nin en çok abone sayısına ulaşan kanalı: Batur'un kanalıdır. 9.389.643 milyon abone sayısına ulaşan Sungurtekin, 52 milyon izleme sayısına ulaşmış videolar yayınlamıştır. Ayrıca Enes Batur, 2018 yılında gösterime giren ve kendi hayatının anlatıldığı filmi olan: Hayal mi Gerçek mi? filmi 1,5 milyon seyirci tarafından izlenmiştir. Bu filmle sinemada 17,5 milyon hasılat elde edilmiştir. Bu filmin fragmanı da, Enes'in kanalı üzerinden 32 milyon kez izlenmiştir. Batur, bunların yanı sıra bir çok kuruluş, dernek, vakıf, stk, üniversite ve birlik tarafından da en iyi YouTuber olarak defalarca ödüllendirilmiştir. Hiç kuşkusuz bu ödüller içerisinde en önemlisi 2017 yılında Altın Kelebek Ödül töreninde aldığı en iyi Youtuber ödülüdür. Her ne kadar Enes'in ödülü, çektiği bir videodan ötürü geri alınmış olsa da, Enes'in hayranları bu ödülü hakkıyla kazandığını düşünmeye devam etmektedir. 

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 01:35
YORUM EKLE