Fildişi Sahili'nin Şehirleri Nelerdir? Fildişi Sahili'nde Hangi Şehirler Var? Fildişi Sahili Şehirleri

​​​​​​​Fildişi Sahili ülkesinde kaç adet şehir bulunmaktadır, Fildişi Sahili’nin illeri hangileridir, Fildişi Sahili ülkesinin başkenti neresidir, Fildişi Sahili şehirleri nelerdir sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

YAŞAM 13.10.2020, 22:16
Fildişi Sahili'nin Şehirleri Nelerdir? Fildişi Sahili'nde Hangi Şehirler Var? Fildişi Sahili Şehirleri

Tercihiniyap yazarları olarak okurlarımıza genel kültür alanında bilgi verici içerikleri üretmeye devam ediyoruz. Ülkelerin şehirlerine dair hazırladığımız yazı dizimizde bunlardan bir tanesi. Bu yazımızda Fildişi Sahili şehirlerinin ve başkentinin neresi olduğunu ve benzer bilgileri bulabileceksiniz.

FİLDİŞİ SAHİLİ’NİN ŞEHİRLERİ NELERDİR? FİLDİŞİ SAHİLİ BAŞKENTİ NERESİDİR? FİLDİŞİ SAHİLİ ÜLKESİNDE KAÇ TANE İL BULUNMAKTADIR?

Fildişi Sahili Afrika kıtasında yer alan ve yüzölçümü 322.463 km² olan bir ülkedir. Fildişi Sahili ülkesinin toplamda 34 tane şehri bulunmaktadır ve bu şehirlerden Yamusukro Fildişi Sahili ülkesinin başkentidir.

Fildişi Sahili şehirlerinin tam listesi aşağıdaki gibidir.

Abengourou

Abidjan

Adzopé

Agboville

Ayama

Biankouma

Bingerville

Bondoukou

Bouaflé

Bouaké

Bouna

Boundiali

Dabou

Daloa

Danané

Dimbokro

Divo

Ferkessédougou

Gagnoa

Grand Bassam

Grand Lahou

Jacqueville

Kong

Korhogo

Kouto

Man

Marahoué

Odienné

San Pédro

Sassandra

Sinfra

Tiagba

Touba

Yamoussoukro

Sorularınız, yorumlarınız, paylaşımlarınız için yazımızın altındaki yorum kısmını veya sitemize ait forum sayfasını kullanabilirsiniz. Forum sayfalarımız için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yorumlar (0)
14
açık