Kamu Haber

YGS İle Girilebilecek 4 Yıllık Lisans Bölümleri 2017

Makalede Neler Var?

YGS ile girilebilecek 4 yıllık lisans bölümleri 2017 yılında nelerdir? YGS puanı ile girilen bölümler hangileridir? YGS puanı ile 4 yıllık hangi lisans bölümleri tercih edilebilir? YGS puanı ile kazandığım bölümlerin hangisinde meslek bulabilirim? LYS için fazla umutlu değilim, YGS puanım ile hangi bölümleri tercih etmeliyim?  Bu ve benzeri soruların cevabını yazımızın içerisinde bulabilirsiniz.

YGS puanıyla girilebilecek 4 yıllık lisans bölümleri 2017 yılında nelerdir? Sorusuna cevap aradığımız yazımıza, bazı meseleleri açıklayarak başlayalım. Arkadaşlar, YGS sınavı geride kaldı, şu dönemde puanlarınızın kaç geleceğini merakla bekliyorsunuz. Kaç puan alırsam, hangi üniversite ve hangi bölümü okurum? Sorusu hepinizi meşgul ediyor, bizde sizlere daha uygun olanı tercih edebilmeniz adına yardımcı olmak istiyoruz. Bir kısmınız Lisans Yerleştirme Sınavı’nda yüksek netler yapamayacağınızı düşünüyorsunuz ve YGS ile girilebilecek 4 yıllık lisans bölümlerini öğrenmek istiyorsunuz. Biz de www. tercihiniyap . net olarak bu konuda sizlere yardımcı olmak istiyoruz. İşte sizler için hazırladığımız YGS puanı ile girilebilecek 4 yıllık lisans bölümleri 2017 listesi…

YGS İle Girilebilecek 4 Yıllık Lisans Bölümleri Nelerdir ?

YGS ile girilen bölümleri sıralarken dört yıllık bölümler üzerinde duracağız. YGS puanı ile tercih edilebilen iki yıllık bölümleri de başka bir yazı da değerlendireceğimizi belirtelim. 2016 yılında YÖK başkanı tarafından yapılan açıklamada, 2017 ÖSYS tercih kılavuzunda Eğitim Fakültelerine YGS puanı ile tercih yapılamayacak olması nedeniyle, 2016 yılında YGS puanıyla tercih edilebilen öğretmenlik bölümlerini listemize dahil etmedik.

  • Sağlık Yüksekokulu 4 Yıllık Lisans Bölümleri: Hemşirelik (YGS-2),  Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (YGS-2), Çocuk Gelişimi (YGS-5), Ebelik (YGS-2), Beslenme ve Diyetetik (YGS-2), Sosyal Hizmetler (YGS-5), Sağlık Yönetimi (YGS-6), 

  • Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 4 Yıllık Lisans Bölümleri: Spor Yöneticiliği (YGS-5)

  • Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu 4 Yıllık Lisans Bölümleri: Turizm İşletmeciliği (YGS-6), Gastronomi ve Mutfak Sanatları (YGS-4), Konaklama İşletmeciliği (YGS-6)

  • Tapu Kadastro Yüksekokulu 4 Yıllık Lisans Bölümleri: Tapu Kadastro (YGS-6)

  • Sivil Havacılık Yüksekokulu 4 Yıllık Lisans Bölümleri: Havacılık Yönetimi (YGS-6), Uçak Gövde-Motor (YGS-1), Uçak Elektrik-Elektronik (YGS-1) 

  • Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 4 Yıllık Lisans Bölümleri: Gümrük İşletme (YGS-6), Bankacılık ve Finans (YGS-6), Gıda Teknolojisi (YGS-2), Uluslararası Ticaret (YGS-6), Pazarlama (YGS-6), Uluslararası Ticaret ve Lojistik (YGS-6), Lojistik Yönetimi (YGS-6), İnsan Kaynakları Yönetimi (YGS-6), Muhasebe (YGS-6), Sigortacılık ve Risk Yönetimi (YGS-6), İş Sağlığı ve Güvenliği (YGS-2), Acil Yardım ve Afet Yönetimi (YGS-2)

  • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu 4 Yıllık Lisans Bölümleri: Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (YGS-2)

  • Sanat ve Tasarım Fakültesi 4 Yıllık Lisans Bölümleri: Moda Tasarımı (YGS-5), Grafik Tasarımı (YGS-5), Görsel Sanatlar (YGS-5), Tekstil Tasarımı (YGS-6), Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı (YGS-5)

  • Devlet Konservatuvarı: Müzikoloji (YGS-3)

Bu bölümlerle ilgili sorunuz için FORUM sayfamızdan yararlanabilirsiniz.

YGS puanlarınızı doğru hesaplayabilmek için PUAN HESAPLAMA ROBOTUMUZU kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu