DGS Bilgisayar Mühendisliği Taban Puanları 2016 - 2017

DGS Bilgisayar Mühendisliği taban puanları 2016 yılında kaçta kapatmıştır? DGS puanıyla bilgisayar mühendisliği bölümü kazanabilmek için kaç puan almak gerekir? Dikey geçiş sınavı mühendislik fakültesi taban puanları en az kaç puanla kapatmıştır? DGS bilgisayar mühendisliği taban puanları 2017. Boğaziçi, Odtü, Gazi ve Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünün dgs puanı en az kaç puanda kalmıştır? Bu ve benzeri soruların cevabına yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

YGS-LYS 14.06.2017, 23:21 11.08.2018, 22:09
DGS Bilgisayar Mühendisliği Taban Puanları 2016 - 2017

Günümüzde üniversite lisans eğitimi almak için dört yıllık bir bölüm kazanma dönemi tek alternatif olmaktan uzaklaştı. Artık, iki yıllık bir bölüm sonrası dikey geçiş sınavıyla da lisans bölümleri okunabiliyor. Bir kişi iki yıllık okurken katıldığı DGS sonrası aldığı puan ile eğitimini dört yıllık bir fakültede devam edebiliyor. Biz de geçiş yapamaya uygun olan iki yıllık bölüm mezunları için DGS bilgisayar mühendisliği bölümünün 2016 taban puanları tablosunu hazırladık. 2016 DGS bilgisayar mühendisliği taban puanları kaçta kalmıştır? DGS ile bilgisayar mühendisliği bölümüne girebilmek için en az kaç puan almak gerekir? 

2016 DGS Bilgisayar Mühendisliği Kontenjanları

2016 yılında Dikey Geçiş Sınavı sonrası bilgisayar mühendisliği için devlet ve vakıf üniversitelerinde toplam 736 kişilik kontenjan ayrılmıştır. En fazla kontenjan ayrılan üniversite 50 kontenjan ayrılan Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesinin bilgisayar mühendisliği uzaktan eğitim bölümü olmuştur. Bunun dışında  Sakarya Üniversite için toplamda 24 kişilik ve Kocaeli Üniversitesi için toplamda 18 kişilik kadro açılmıştır.  Bununla birlikte dikey geçiş sınavı ile Boğaziçi, Odtü, Hacettepe, Yıldız Teknik, İstanbul, Gazi ve Ege Üniversiteleri için de bilgisayar mühendisliği kontenjanı açılmıştır . Kontenjan sayısının 2017 yılında da çok fazla değişmeyeceğini düşünüyoruz. 

2016 DGS Bilgisayar  Mühendisliği Taban Puanları Analizi

Dikey Geçiş Sınavında adayların en çok üzerinde durdukları konu, üniversitelerin geçilen yıla ait ait taban puanlarıdır. Bilgisayar Mühendisliği bölümü taban puanları analizini yaparak bu konuda sizlere fikir vermeyi düşünüyoruz. DGS bilgisayar mühendisliği taban puanları en fazla 351,019 puanda kapanan Nişanataşı Üniversitesi tam burslu bilgisayar mühendisliği olurken, en düşük taban puanda kapatan 202,39 puan ile Girne Amerikan Üniversitesinin İngilizce bilgisayar mühendisliği ücretli kontenjanı olmuştur. Devlet üniversiteleri içerisinde en düşük puanla kapatan üniversite 273,77 puanla kapatan Tunceli Üniversitesi olurken, Boğaziçi bilgisayar 337,99 puanda, Odtü bilgisayar 324,90 puanda kalmıştır. Bilgisayar Mühendisliği bölümüne dgs puanı ile köklü bir geleneği temsil eden devlet üniversitelerini kazanabilmek için 305 taban puanın üzerinde almak gerekmektedir. İşte sizler için hazırladığımız dgs bilgisayar mühendisliği taban puanları 2016 - 2017 .

Üniversite Tercihlerinde Bize Sormak İstedikleriniz İçin TIKLAYINIZ. 

Bizi Sürekli Takip Edebilmek İçin TIKLAYINIZ.


Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu