Ekonometri 2017 Taban Puanları

Ekonometri bölümü taban puanları 2017 kaçla kapandı,Türkiye genelinde ekonometri bölümü kontenjanı ne kadar gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ekonometri 2017 Taban Puanları

Ekonometri bölümü taban puanları 2017 kaçla kapandı,Türkiye genelinde ekonometri bölümü kontenjanı ne kadar, ekonometri bölümü kazanmak için alınması gereken minimum puanlar neler, ekonometri bölümü en yüksek kaçla kapattı? gibi soruların cevaplarını sizin için derlemeye çalıştık.

Üniversiteye giriş sınavlarına giren adaylar TM, MF, DİL ve TS puan türlerinden puanlar almaktadır. Bu puan türlerinde alınan puanlar üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren lisans programlarını tercih etmede kullanılmaktadır.

Adaylar için kendi tercih etmek istedikleri bölüme bağlı olarak bu puan türlerinden ilgili olandan iyi bir puan almak ne kadar önemliyse aynı şekilde doğru tercihi yapmak da bir o kadar önemlidir. Bunun yanı sıra hedeflenen bölüm için nasıl ve ne kadar çalışılacağını da belirlemek gerekebilir. İşte bu yüzden hem sınava hazırlık sürecinde sizi neyin beklediğini belirlemeniz hem de tercih zamanında bir fikir oluşturması için sizlere üniversite bölümlerinin taban puanlarının listesini oluşturmaya çalışıyoruz.

EKONOMETRİ BÖLÜMÜ 2017 TABAN PUANLARI

Ekonometri bölümünün Türkiye genelinde devlet üniversitelerine bağlı toplamda 1.187 kişilik kontenjanı bulunmaktadır. İyi diyebileceğimiz devlet üniversiteleri en yüksek taban puanlarla kapatmaktadır.

Ekonometri bölümünü kazanabilmek için alınması gereken en düşük puan 197,82468 ile Kırıkkale Üniversitesi’ne (İkinci Öğretim) aittir.En yüksek puan ile yerleştirme yapılan Çukurova Üniversitesi (İngilizce) olup bu puan 299,28516’dır. En yüksek taban puan ise 256,74363 ile Dokuz Eylül Üniversitesi’ne aittir.

ÖSYM tarafından yapılan yerleştirmeler sonucu oluşturulan Ekonometri 2017 taban puanları listesinin tamamı aşağıdaki gibidir.


* Taban puanları listesindeki veriler ÖSYM’nin sitesinden alınmıştır.

Üniversiteler, ÖSYM sınavları, iş hayatı, meslekler,üniversite bölümleri ve üniversite tercihleri gibi konularda sorular sorabileceğiniz, paylaşımlarda bulunabileceğiniz ve destek alabileceğiniz TERCİHİNİ YAP FORUM sayfasında sizleri bekliyoruz.


Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2017, 08:15
YORUM EKLE