İktisat 2017 Taban Puanları

İktisat bölümü 2017 taban puanları kaçla kapandı,iktisat bölümü taban puanları kaçtır, iktisat bölümü kontenjanları ne kadar sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

İktisat 2017 Taban Puanları

İktisat bölümü 2017 taban puanları kaçla kapandı,iktisat bölümü taban puanları kaçtır, iktisat bölümü kontenjanları ne kadar,iktisat bölümü en yüksek kaç puanla kapandı, iktisat bölümü okumak için kaç puan gerekir? gibi soruların cevaplarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Her yıl olduğu gibi bu sene de büyük bir maraton sona erdi. Öğrenciler üniversite sınavları olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) gibi iki sınava girerek en az 4 yıllık eğitim veren lisans programlarına başvurabilmek için puanlar aldılar. Bu puanları istedikleri bölümleri tercih etmek amacıyla kullandılar ve tercihlerden sonra puanlar oluştu. Biz de birçok konuda yaptığımız gibi tercih etmeyi düşündüğünüz bölümlerin taban puanlarını ve bu konudaki bilgileri tercihlerden önce bir fikir oluşturması için sizin için derledik.

İKTİSAT BÖLÜMÜ 2017 TABAN PUANLARI

İktisat bölümü 2017 yılında Türkiye genelinde toplam 20.825 kontenjana sahipti. Bu kontenjanların bir kısmı özel üniversitelere ait iken bir kısmı da devlet okullarına aitti.

İktisat bölümü girebilmek için alınması gereken en düşük puan 196.61001 ile İnönü Üniversitesi’ne aittir. İktisat bölümü yerleşmede kullanılan en yüksek puan 561,03957 ile Boğaziçi Üniversitesi’ne ait iken yine aynı üniversite en yüksek taban puan olan 483,71011 ile kapatmıştır.

İktisat bölümü kazanabilmek için TM 1 puan türünden yararlanılmaktadır.

Türkiye genelindeki tüm iktisat bölümü iktisat bölümü 2017 2018 dönemine ait taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.


*Veriler ÖSYM’nin sitesinden alınmıştır.

Üniversite bölümleri, YGS, LYS, üniversite tercihleri,ÖSYM sınavları, meslekler ve daha bir çok konuda bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz TERCİHİNİ YAP FORUM sayfası uzman kadrosuyla hizmetinizdedir.


Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2017, 05:50
YORUM EKLE