Kamu Haber

Yıldız Holding 5 Bin Kişiye İş İmkanı Sağlayacak

Yıldız Holding yatırımlarına yurt içinde ve yurt dışında hız kesmeden devam ediyor. 2017 yılı içerisinde Yıldız Holding Şok Market ile birlikte yapacağı yatırımlarla 5 bin kişilik iş imkanı yaratacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Doktor Mehmet Müezzinoğlu ve Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker Şok Market’in 4 bin 130’uncu mağazasının açılışına katıldı. İstanbul’da yer alan mağazanın açılışında konuşan Mehmet Müezzinoğlu yeni bir istihdam seferberliği başlatıldığını söyledi. İş arayan herkesin vergilerinin devlet tarafından ödeneceğini belirten Müezzinoğlu işverenlere de çağrıda bulundu.

Mağazanın açılışında konuşan Murat Ülker bu yıl 800 milyon Türk Lirası yatırım yapacaklarını ve 5 bin kişiye iş fırsatı sağlayacaklarını söyledi. Holding olarak Türkiye’deki istihdamlarının %10 olarak arttırılacağını belirten Murat Ülker 200 binin üzerinde müşterileri olduklarını ifade etti. 

5000 Kişiye İş İmkanı 

Murat Ülker mağaza açılışında yaptığı konuşmasında 56 bin kişilik bir aile olduklarını söylerken çalışanlarının 40 bininin Türkiye’de istihdam edildiğini belirtti. Holding olarak 800 milyon liralık yatırım yapacaklarını ve 5 bin kişiye iş imkanı sağlayacaklarını söyleyen Murat Ülker bu şekilde istihdam seferberliğinde üstlerine düşeceklerini yapacaklarını belirtti.

5 bin kişiye iş imkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu