2021 AYT Fizik Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

AYT fizik soruları 2021 nasıldı, AYT fizik cevapları 2021 nelerdi, alan yeterlilik testinde fizik dersinden çıkan soru ve cevaplar 2021 içeriğimizde…

YKS 27.06.2021, 13:33 06.07.2021, 23:14
2021 AYT Fizik Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

Üniversiteye yerleşme serüveninde sınav aşamasında nihayet sona gelindi ve üniversite adayı gençler an itibariyle üniversiteye giriş sınavı olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci basamağı olan Alan Yeterlilik Testi’ne (AYT) girdiler. Şimdi adaylar için heyecanlı bir süreç başlamış oldu; puanların açıklanması ve tercihler. Tabi ki puanlar açıklanana kadar da adaylar kabaca alacakları puan hakkında fikir sahibi olmak istedikleri için internet ortamında çıkan soruları ve cevapları araştırıyorlar. Biz de sizlere fikir vermesi amacıyla sınavda çıkmış soruların cevaplarını akılda kalanlar üzerinden derliyoruz. Bu içeriğimizde AYT fizik soruları ve cevapları 2021’e diğer adayların akıllarında kalanlar üzerinden ulaşabileceksiniz.

2021 AYT FİZİK SORULARI VE CEVAPLARI (AKILLARDA KALANLAR)

Alan yeterlilik testi toplamda 180 sorudan oluşmaktadır. Bu 180 sorusunun 40 tanesi fen bilimleri alan yeterlilik testini içermektedir. Bu 40 sorunun 14 tanesi de fizik dersindeki konulardan gelmektedir. AYT fizik sorularının cevapları 2021 adayların akıllarında kalanlar üzerinden şu şekildedir (Platformlarda sorular paylaşıldıkça içeriğimizi güncellemeye devam edeceğiz ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi soruları ve cevaplarını yayımladıktan sonra da ilgili linki yazımızda bulabileceksiniz.):

ÖSYM TARAFINDAN YAYIMLANAN SORULARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Basit harmonik hareket sorusu I ve III

Lazer sorusu I ve II

Cisim hareket sorusu yalnız I

Etki sorusu F aşağı yönlüdür

Çift yarık sorusu I ve III

El arabası sorusu I ve II

Yorumlar (0)
22
açık