2021 TYT Biyoloji Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

TYT biyoloji soruları 2021 nasıldı, TYT biyoloji cevapları 2021 nelerdir, 2021 temel yeterlilik testinde çıkan biyoloji soru ve cevapları içeriğimizde…

YKS 26.06.2021, 12:57 06.07.2021, 23:12
2021 TYT Biyoloji Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

Bir sınav dönemi daha neredeyse sona erdi ve sondan bir önceki basamağa gelindi. Son basamak olan tercihlerden önce üniversite adayı gençler üniversite sınavı olan yükseköğretim kurumları sınavı yani YKS’nin ilk aşaması olan temel yeterlilik testine (TYT) girdiler. Sınav heyecanı ile üniversite adayı gençler şu dakikalarda sınavda çıkmış sorulara ve cevaplarına bakıyor. Bizler de adaylara fikir vermesi amacıyla internetteki platformlarda soruları ve cevapları paylaşan adaylardan yararlanarak TYT’de çıkmış soru ve cevapları akılda kalanlar üzerinden derlemeye çalıştık. Bu içerikte 2021 TYT biyoloji soru ve cevaplarından akılda kalanlara ulaşabileceksiniz.

TYT BİYOLOJİ SORULARI VE CEVAPLARI 2021 (AKILDA KALANLAR)

Temel yeterlilik testi içerisinde biyoloji dersi fen bilimleri grubu içerisinde yer almaktadır. Bu grubun içinde toplamda 20 soru bulunmaktadır ve bu 20 sorunun 6 tanesini biyoloji soruları oluşturmaktadır. 2021 yılında TYT’de çıkan biyoloji sorularının adayların aklında kalan cevapları şu şekildedir (Soruları buldukça güncellemeye devam edeceğiz, ÖSYM paylaştıktan sonra da yazımızın içinde soruların linkini bulabileceksiniz):

ÖSYM TARAFINDAN YAYIMLANAN SORULARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Hücre zarı sorusu cevabı fosfolipitlerin hareketli olması

Trigliserit sorusu Geliserol, yağ asidi, yağ asitlerinin esansiyeli

Mayoz bölünme sorusu cevabı Kromozom sayısının iki katıdır yanlış

Soy ağacı sorusunun cevabı X'e bağlı baskın, Otozomal baskın, otomozal çekinik

Besin piramidi sorusu cevabı Deniz anası ikincil tüketici yanlış

Sınıflandırma sorusu cevabı aynı cinste bulunanların kromozom sayısı kesin aynıdır demiş yanlış

Yorumlar (0)
17
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur