2021 TYT Coğrafya Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

TYT coğrafya soruları 2021 nasıldı, TYT coğrafya cevapları 2021 nelerdir, 2021 temel yeterlilik testinde çıkan coğrafya soru ve cevapları içeriğimizde…

YKS 26.06.2021, 13:01 06.07.2021, 23:13
2021 TYT Coğrafya Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

Bir sınav dönemi daha neredeyse sona erdi ve sondan bir önceki basamağa gelindi. Son basamak olan tercihlerden önce üniversite adayı gençler üniversite sınavı olan yükseköğretim kurumları sınavı yani YKS’nin ilk aşaması olan temel yeterlilik testine (TYT) girdiler. Sınav heyecanı ile üniversite adayı gençler şu dakikalarda sınavda çıkmış sorulara ve cevaplarına bakıyor. Bizler de adaylara fikir vermesi amacıyla internetteki platformlarda soruları ve cevapları paylaşan adaylardan yararlanarak TYT’de çıkmış soru ve cevapları akılda kalanlar üzerinden derlemeye çalıştık. Bu içerikte 2021 TYT coğrafya soru ve cevaplarından akılda kalanlara ulaşabileceksiniz.

TYT COĞRAFYA SORULARI VE CEVAPLARI 2021 (AKILDA KALANLAR)

Temel yeterlilik testi içerisinde coğrafya dersi sosyal bilimler grubu içerisinde yer almaktadır. Bu grubun içinde toplamda 20 soru bulunmaktadır ve bu 20 sorunun 5 tanesini coğrafya soruları oluşturmaktadır. 2021 yılında TYT’de çıkan coğrafya sorularının adayların aklında kalan cevapları şu şekildedir (Soruları buldukça güncellemeye devam edeceğiz, ÖSYM paylaştıktan sonra da yazımızın içinde soruların linkini bulabileceksiniz):

ÖSYM TARAFINDAN YAYIMLANAN SORULARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

IV Numarada 21 Martta gece gündüz eşit olur

Kütle hareketi 2 ve 3

Turunçgil

Göllerin Özellikleri Batıdan Doğuya ve Taşımacılık

Dünyadaki en az kırsal nüfusu bilemeyiz e şıkkı doğru cevap

Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu