2021 TYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

TYT din kültürü ve ahlak bilgisi soruları 2021 nasıldı, TYT din kültürü ve ahlak bilgisi cevapları 2021 nelerdir, 2021 temel yeterlilik testinde çıkan din kültürü ve ahlak bilgisi soru ve cevapları içeriğimizde…

YKS 26.06.2021, 13:02 06.07.2021, 23:13
2021 TYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

Bir sınav dönemi daha neredeyse sona erdi ve sondan bir önceki basamağa gelindi. Son basamak olan tercihlerden önce üniversite adayı gençler üniversite sınavı olan yükseköğretim kurumları sınavı yani YKS’nin ilk aşaması olan temel yeterlilik testine (TYT) girdiler. Sınav heyecanı ile üniversite adayı gençler şu dakikalarda sınavda çıkmış sorulara ve cevaplarına bakıyor. Bizler de adaylara fikir vermesi amacıyla internetteki platformlarda soruları ve cevapları paylaşan adaylardan yararlanarak TYT’de çıkmış soru ve cevapları akılda kalanlar üzerinden derlemeye çalıştık. Bu içerikte 2021 TYT din kültürü ve ahlak bilgisi soru ve cevaplarından akılda kalanlara ulaşabileceksiniz.

TYT DİN SORULARI VE CEVAPLARI 2021 (AKILDA KALANLAR)

Temel yeterlilik testi içerisinde din kültürü ve ahlak bilgisi dersi sosyal bilimler grubu içerisinde yer almaktadır. Bu grubun içinde toplamda 20 soru bulunmaktadır ve bu 20 sorunun 5 tanesini din kültürü ve ahlak bilgisi soruları oluşturmaktadır fakat bu soruları ortaöğretimde zorunlu din kültürü ve ahlak bilgisi dersi alanlar çözmektedir. 2021 yılında TYT’de çıkan din kültürü ve ahlak bilgisi sorularının adayların aklında kalan cevapları şu şekildedir (Soruları buldukça güncellemeye devam edeceğiz, ÖSYM paylaştıktan sonra da yazımızın içinde soruların linkini bulabileceksiniz):

ÖSYM TARAFINDAN YAYIMLANAN SORULARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

İnsanda fıtr olarak bulunur

Duayı Allah'tan isteme, iyi şeyler için dua etme vs doğru iken hangi şartlarda dua edileceği yanlış şık idi

Ahi Evran

Hile Yapmak

Yorumlar (0)
28
açık