2021 TYT Felsefe Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

TYT felsefe soruları 2021 nasıldı, TYT felsefe cevapları 2021 nelerdir, 2021 temel yeterlilik testinde çıkan felsefe soru ve cevapları içeriğimizde…

YKS 26.06.2021, 12:59 06.07.2021, 23:13
2021 TYT Felsefe Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

Bir sınav dönemi daha neredeyse sona erdi ve sondan bir önceki basamağa gelindi. Son basamak olan tercihlerden önce üniversite adayı gençler üniversite sınavı olan yükseköğretim kurumları sınavı yani YKS’nin ilk aşaması olan temel yeterlilik testine (TYT) girdiler. Sınav heyecanı ile üniversite adayı gençler şu dakikalarda sınavda çıkmış sorulara ve cevaplarına bakıyor. Bizler de adaylara fikir vermesi amacıyla internetteki platformlarda soruları ve cevapları paylaşan adaylardan yararlanarak TYT’de çıkmış soru ve cevapları akılda kalanlar üzerinden derlemeye çalıştık. Bu içerikte 2021 TYT felsefe soru ve cevaplarından akılda kalanlara ulaşabileceksiniz.

TYT FELSEFE SORULARI VE CEVAPLARI 2021 (AKILDA KALANLAR)

Temel yeterlilik testi içerisinde felsefe dersi sosyal bilimler grubu içerisinde yer almaktadır. Bu grubun içinde toplamda 20 soru bulunmaktadır ve bu 20 sorunun 5 tanesini felsefe soruları oluşturmaktadır (zorunlu din dersi almayanlar için 5 soru daha bulunmaktadır). 2021 yılında TYT’de çıkan felsefe sorularının adayların aklında kalan cevapları şu şekildedir (Soruları buldukça güncellemeye devam edeceğiz, ÖSYM paylaştıktan sonra da yazımızın içinde soruların linkini bulabileceksiniz):

ÖSYM TARAFINDAN YAYIMLANAN SORULARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Toplum Sözleşmesi

Aristotales sorusunun cevabı bilgi açığa çıkmalıdır

Yanlışlanma sorusunun cevabı A

Felsefe insanın ilgilendiği her türlü konu ile ilgilenir

Yorumlar (0)
28
açık