2021 TYT Kimya Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

TYT kimya soruları 2021 nasıldı, TYT kimya cevapları 2021 nelerdir, 2021 temel yeterlilik testinde çıkan kimya soru ve cevapları içeriğimizde…

YKS 26.06.2021, 13:32 06.07.2021, 23:13
2021 TYT Kimya Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

Bir sınav dönemi daha neredeyse sona erdi ve sondan bir önceki basamağa gelindi. Son basamak olan tercihlerden önce üniversite adayı gençler üniversite sınavı olan yükseköğretim kurumları sınavı yani YKS’nin ilk aşaması olan temel yeterlilik testine (TYT) girdiler. Sınav heyecanı ile üniversite adayı gençler şu dakikalarda sınavda çıkmış sorulara ve cevaplarına bakıyor. Bizler de adaylara fikir vermesi amacıyla internetteki platformlarda soruları ve cevapları paylaşan adaylardan yararlanarak TYT’de çıkmış soru ve cevapları akılda kalanlar üzerinden derlemeye çalıştık. Bu içerikte 2021 TYT kimya soru ve cevaplarından akılda kalanlara ulaşabileceksiniz.

TYT KİMYA SORULARI VE CEVAPLARI 2021 (AKILDA KALANLAR)

Temel yeterlilik testi içerisinde kimya dersi fen bilimleri grubu içerisinde yer almaktadır. Bu grubun içinde toplamda 20 soru bulunmaktadır ve bu 20 sorunun 6-7 tanesini kimya soruları oluşturmaktadır. 2021 yılında TYT’de çıkan kimya sorularının adayların aklında kalan cevapları şu şekildedir (Soruları buldukça güncellemeye devam edeceğiz, ÖSYM paylaştıktan sonra da yazımızın içinde soruların linkini bulabileceksiniz):

ÖSYM TARAFINDAN YAYIMLANAN SORULARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

ZN metali sorusu NaOH ve HNO3

Çözelti sorusu MgCI2>NaCI

Mol sorusunun cevabı 0,2 mol

Buharlaşma hızı sorusu cevabı Yalnız III

Elektrik iletkenliği sorusu cevabu I ve II

Periyodik cetvel sorusu N>He=Mg

Azot sorusu cevabı Amonyak

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu