2021 TYT Tarih Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

TYT tarih soruları 2021 nasıldı, TYT tarih cevapları 2021 nelerdir, 2021 temel yeterlilik testinde çıkan tarih soru ve cevapları içeriğimizde…

YKS 26.06.2021, 13:33 06.07.2021, 23:13
2021 TYT Tarih Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

Bir sınav dönemi daha neredeyse sona erdi ve sondan bir önceki basamağa gelindi. Son basamak olan tercihlerden önce üniversite adayı gençler üniversite sınavı olan yükseköğretim kurumları sınavı yani YKS’nin ilk aşaması olan temel yeterlilik testine (TYT) girdiler. Sınav heyecanı ile üniversite adayı gençler şu dakikalarda sınavda çıkmış sorulara ve cevaplarına bakıyor. Bizler de adaylara fikir vermesi amacıyla internetteki platformlarda soruları ve cevapları paylaşan adaylardan yararlanarak TYT’de çıkmış soru ve cevapları akılda kalanlar üzerinden derlemeye çalıştık. Bu içerikte 2021 TYT tarih soru ve cevaplarından akılda kalanlara ulaşabileceksiniz.

TYT TARİH SORULARI VE CEVAPLARI 2021 (AKILDA KALANLAR)

Temel yeterlilik testi içerisinde tarih dersi sosyal bilimler grubu içerisinde yer almaktadır. Bu grubun içinde toplamda 20 soru bulunmaktadır ve bu 20 sorunun 5 tanesini tarih soruları oluşturmaktadır. 2021 yılında TYT’de çıkan tarih sorularının adayların aklında kalan cevapları şu şekildedir (Soruları buldukça güncellemeye devam edeceğiz, ÖSYM paylaştıktan sonra da yazımızın içinde soruların linkini bulabileceksiniz):

ÖSYM TARAFINDAN YAYIMLANAN SORULARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Düzenli Ordu

Haçlı Seferleri

Yeni Devlet Teşkilatı

Akdeniz Ticareti

Meşruiyet Açısından Ulemanın Görüşü

Yorumlar (0)
15
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur