AYT Sosyoloji Konuları 2020 Nelerdir? (ÖSYM - YÖK - MEB)

​​​​​​​AYT sosyoloji konuları nelerdir, alan yeterlilik testine kimler girebilir, AYT’de sosyoloji alanında adaylar hangi konulardan sorumludur, AYT sosyoloji sorularından alınan puan hangi puan türünde kullanılmaktadır gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

YKS 11.12.2019, 09:48 11.12.2019, 10:39
AYT Sosyoloji Konuları 2020 Nelerdir? (ÖSYM - YÖK - MEB)

Üniversiteye yerleşmek neredeyse her gencin hayalidir ve gençler bu hayallerini gerçekleştirmek için bir takım sınavlara girerler. Bu sınavların en kapsamlısı ise YKS kısaltması ile bilinen yükseköğretim kurumları sınavıdır. Adaylar YKS hakkında bilinmez gördükleri pek çok soru sahibidirler. Bizler üniversite adaylarının aklında soru işaretlerini gidermek için YKS hakkındaki yazılarımıza devam ediyoruz ve AYT ile TYT derslerinin konularını derlemeye çalışıyoruz. Bu yazımızda AYT sosyoloji konuları 2020 nelerdir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

SOSYOLOJİ AYT 2020 KONULARI NELERDİR?

AYT yani alan yeterlilik testi üniversite adaylarının 4 yıl ve üzeri öğrenim veren fakültelerine, yüksekokullarına yerleşebilmek için girmesi gereken bir sınavdır. AYT’ye en az ortaöğretim kurumu mezunu her aday başvuru yapabilir ve girerek puan elde edebilir.

İLGİLİ İÇERİK
En İyi Sözel Bölümler

AYT sosyoloji dersinin konularını çözen adaylar SÖZ puan türünün hesaplanmasına katkı sağlamış olurlar. SÖZ yani sözel puan türü ile de o puan türünden tercih edilebilen 4 yıllık bölümleri tercih edebilirler.

AYT sosyoloji konuları 2020 listesi şu şekildedir.

Sosyolojiye Giriş

Birey ile Toplum İlişkisi

Toplumun Yapısı

Toplumda Değişme

Toplumda Gelişme

Toplum ve Kültür

Toplum Kurumları

YKS ile ilgili aklınıza takılan her türlü şeyi sormak için forum sayfalarımızı ziyaret edebilir ve tecrübe sahibi yöneticilerimizden faydalanabilirsiniz. Forum için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

*Son yıllarda geliştirilen yeni nesil sorulara dair ekstra çalışmayı yapmayı ihmal etmeyin.

*AYT sosyoloji konuları listesi derleyebildiğimiz en güncel haldedir fakat bazen dönem içinde devlet kurumları değişiklik yapabilmektedir. Bu değişiklikleri kaçırmamak için YÖK, MEB ve ÖSYM kurumlarının websitelerini belirli periyotlar ile ziyaret etmeyi ihmal etmeyiniz.

***Konuların isimleri bazen farklı kaynaklarda değişiklik gösterebilmektedir veya bazı konular bir başlık içinde verilmektedir. Bunu göz ardı etmeyiniz.

Yorumlar (0)
33
açık