kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Yurtiçi Kargo’dan Fahiş Ücretlendirme

Yurtiçi Kargo şirketi ile bir şarj aleti kablosu Ankara’dan Konya’ya ne kadar ücrete gelir? Yurtiçi Kargo şirketinin herkese eşit olarak uyguladığı bir tarifesi var mı? Yurtiçi Kargo bu ücretlendirme politikası ile marka değerine zarar verebilir mi? Fiyatlandırmadan mağdur olan arkadaşımızın durumu neden telafi edilmedi? Yazımız içerisinde detayları görebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo’dan Fahiş Ücretlendirme
A+
A-

Sitemizin forum sayfasında bir arkadaşımızdan gelen istek üzerine yurtiçi kargonun bir şarj aleti kablosu için almış olduğu 29,05 TL’lik fahiş ücreti haber haline getirmek istedik. Arkadaşımızın bize göndermiş olduğu yurtiçi kargo şirketine ait 17.10.2018 tarihli, P555715 seri sıra no’lu ve 201077728586 gönderi kodu ile kesilen faturadan detaylarını tespit ettiğimiz bu ücretlendirmeyi kamuoyunun takdirine sunmak istedik. Bahse konu faturada gönderici adresinin Ankara-Çankaya ve alıcı adresinin 2.Organize San. Bölgesi-Konya olduğu görülmektedir. Eşya içeriğinin ise, şarj aleti kablosu olduğu belirtilmiştir. Bir şarj aleti kablosunun en fazla 100 gram olduğu hesaba katılırsa, Ankara-Konya arası kargo ücretinin 29 TL üzerinde olması oldukça fahiş bir fiyattır. Araştırmalarımız neticesinde bu kablonun 15 ile 20 TL arasında olduğu gerçeğiyle karşılaşmış olmamızda, kargo fiyatının fahiş olduğu gerçeği kanıtlamaktadır. Arkadaşımızın yurtiçi kargo şirketiyle yaptığı telefon görüşmeleri sonrasında da şirket tarafından kendisinin ödediği bu yüksek ücreti telafi edecek bir açıklama yapılamayacağı da belirtilmiştir.

Ankara-Konya Arası Yolculuk 26 TL İken, Şarj Aleti Kablosu Kargo Ücreti 29,05 TL

Ankara’dan Konya’ya Yüksek Hızlı Tren ile seyahat eden bir kişi gidiş dönüş biletlerinden her biri 26 TL’ye alabilirken, bir şarj aleti kablosundan yurtiçi kargo şirketinin 29,05 TL ücret alması yüksek bir fiyatlandırma yapıldığını göstermektedir. Yurtiçi Kargo şirketinin bu ücretlendirme ile ilgili ücret tarifesini neye göre düzenlediği anlaşılamamıştır. Arkadaşımız, yurtiçi kargo şirketinin müşteri temsilcisi ve yetkilileri ile görüşmesinden sonrada kendisine telafi edici bir dönüş yapılamayacağı belirtilmiştir. Gerçekten de ülkemizin enflasyon ile mücadele ettiği, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından enflasyonla mücadele kararının alındığı ve bazı şirketlerin ürünlerinde %10 indirime gittiği şu dönemde, yurtiçi kargonun böyle bir tarifelendirme belirlemesinin ne derece normal olduğu tartışılmalıdır.

Yurtiçi Kargo Şirketinden Beklediğimiz

Ülkemizin ekonomik anlamda zor bir süreç geçtiği ve yukarıda da belirtildiği üzere enflasyonla mücadele içerisinde olduğumuz şu dönemde, yurtiçi kargodan arkadaşımızın mağduriyetini telafi edici bir yaklaşım sergilemesini bekliyoruz. Kurumsal bir şirket olan yurtiçi kargo yöneticilerinden durumu dikkate almalarını ve böylesine fahiş bir ücretlendirme politikasının firmanın marka değerine vereceği zararın telafi edilemez olacağını belirtmek isteriz.

5862 1 6acfb0ff39d10a39121f4b84c2e67fe2

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.