Ziraat Bankası Uzman Yardımcılığı Sınav Tarihi Adayları Mağdur Edecek!

Ziraat Bankası’nın 19 Haziran 2018 tarihi itibariyle duyurmuş olduğu Uzman Yardımcısı alımının tarihi İİBF mezunu adayları mağdur edecek. Aynı gün Vergi Müfettiş Yardımcılığı Yazılı sınavı gerçekleştirilecek. Ayrıca Sayıştay Eleme Sınavı için de muhtemel tarih olan 11 Ağustos 2018 tarihinin değiştirilmesi hususunda Bankanın hassasiyet göstermesi adaylarca talep edilmektedir.

19.06.2018
A+
A-

Sınav Ne Zaman?

Ziraar Bankası’nın yaptığı duyuruda 220 Uzman Yardımcısı için gerçekleştirilecek sınavın tarihi 11 Ağustos 2018. Bu tarih için hazırda duyurulmuş olan bir Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınavı var. 

Başka Hangi Sınavlar ile Çakışması Söz Konusu?

Bildiğiniz üzere ertelenmiş olan Sayıştay Eleme Sınavı’nın tarihi henüz belli değil. Ancak daha evvel Sayıştay Klasik Sınavı için ÖSYM’ce belirlenen tarih de 11 Ağustos 2018. Ertelenen eleme sınavının da gerçekleştirilmesi en muhtemel tarih olan bugün de Ziraat Bankası’nın da alımı gerçekleştirmesi ciddi mağduriyet doğuracaktır.

Mağduriyet Neden Kaynaklanıyor?

2017 KPSS adaylarının bekleyişte olduğu 2018 yılı içerisinde çok az sayıda alım yapıldı. Bu alımlardan ikisi olan Sayıştay Denetçi Yardımcılığı Adaylığı sınavı ile Vergi Müfettiş Yardımcılığı alımının bu sınav ile aynı güne rast gelmesi adayları 2 sınav imkanından birden edecek. Böylesi kıt geçen bir yılda adayların bu dezavantajlı duruma itirazı var.

FORUM Sayfamızda Adaylarca Hazırlanan İtiraz Metni;

https://forum.tercihiniyap.net/topic/4066/2018-ziraat-bankası-uzman-yardımcılığı-ilanı/35 


Yukarda linkini vermiş olduğumuz 2018 Ziraat Bankası Uzman Yardımcılığı FORUM başlığımızdaki adaylarımızın hazırlamış oldukları itiraz metni ve gönderilecek adresi ise şöyle;

“19.06.2018 tarihinde duyurduğunuz Ziraat Bankası Uzman Yardımcılığı ilanı 11-12 Ağustos 2018 tarihinde düzenlenen Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınavı ile çakışmaktadır. Bildiğiniz üzere bu ilanı bekleyen binlerce aday bulunmakta ve bu adayların çoğu Kpss A grubu sınavlarına girmektedir. Adayların mağduriyetine engel olmak amacıyla sınavınızın 5 Ağustos 2018 veya 19 Ağustos 2018 günlerine alınmasını talep ediyoruz. Umarız bu talebimizi göz önünde bulundurarak binlerce adayın sınava girmesine vesile olup sevindirirsiniz.”

Metnin gönderileceği iletişim adresi için Tıklayınız!

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. ZiraatMağduru dedi ki:

    Gerçekten ciddi mağduriyete neden olur bende yolluyorum hemen metni