PTT Sınav Sonuç Skandalı Sürüyor!

PTT tarafından gerçekleştirilen 2018/1 alım süreci tıpkı önceki alım gibi skandallarla sürmeye devam ediyor. Sınav sonuçları açıklandı ancak süreç hala bir nihayete erdirilmiş değil. İşte detaylar;

PTT Sınav Sonuç Skandalı Sürüyor!

2018 yılında ilk alımına çıkmış olan PTT, Uzman Yardımcısı, Gişe ve Büro Personel, Postacı, Avukat ve Mühendis alımları için 12 Ağustos 2018 tarihinde yazılı sınav gerçekleştirdi. Bu yazılı sınav neticesinde, bazı unvanlarda sözlü mülakata karılma, bazılarında ise kişilik testine katılma hakkı elde edilecekti. Sınav sürecine dair detaylar için; 

PTT 2018/1 Alımı Detayları yazımızı inceleyebilirsiniz!

Sınav sonuçları 19 Eylül 2018 gecesi PTT tarafından açıklandı, açıklanan sınav sonuçlarında, adayların doğru yanlış sayıları ve cevap kağıtları yer alırken sıralamalarına yer verilmedi. Bu ise halen belirsizliğin sürmesine yol açtı. 

Sınavın yapılış aşamasında Gazi-Sem'in gerçekleştirdiği sınava dair yanıtı tartışmalı sorular, soruların zorluk - kolaylık ayarının tutturulamaması gibi eleştiriler sürerken bir de sonuçların açıklanmasına dair bu skandal adaylar için bardağı taşıran son damla oldu. 

Peki neler oluyor?

Sıralama Yapmak Sonuçları Okumaktan Daha mı Zor?

PTT bu yıl da bir ilke imza atarak alım sürecini şaibeli hale getirmeyi başardı. Binlerce adayın sınav sonuçlarını okuyup, cevap kağıtları ile birlikte sisteme yükleyebilen kurum, adayların puanlarına göre sıralamalarını yapmayı ya unuttu, ya da bir sebepten ihmal etti. 

Sınav sonuçlarının başarılı mı yoksa başarısız mı olduğunu bilmeden bekleyen adaylar durumu haklı olarak şaşkınlıkla karşıladı. 

2018 yılı Güncel PTT Personel Maaşları için Tıklayınız!

PTT yaptığı duyuruda sınava itirazların 20 Ekim 2018 tarihine kadar değerlendirilip kesin liste yayımlanacağını belirtti ancak bu açıklama kafalardaki soru işaretlerini ortadan kaldırmadı. Bu bir aylık süreci sınavı kazanıp kazanamadığını bilmeden bekleyecek olan adaylar haklı olarak sitemlerini forum sayfamızda şu şekilde dile getirdiler;

"PTT de uzattıkça uzatıyor. 20 Eylül dendi şimdi bi de itiraz kesin liste işi çıktı uzadı 20 Ekime. O zaman da kep kesin liste çıkar uzat 20 Kasıma. Yüz bin insanla böyle oynanmaz yazıktır."

"Hocam böyle şey mi olur olmasın daha iyi bu nasıl bi mantık aylardır sınav sonucu bekliyoruz hangi kurum aylarca bekletir bu devirde bekle bekle sınav sonucu açıklansın şimdide sadece puan var liste de en geç 20 ekim mi inanamıyorum hak bu ya yemin ederim hak o zaman niye puan paylaşılıyor ne yapalım puanı 90 alsam ne 70 alsam ne bide aylarca bunu mu beklesin insanlar yazık günah ya vebal bu pes"

"Sınav sonuçları açıklandı yazmışsınız ortada sonuç yok bir. İkincisi ise bu kesin listede liyakatin olacağını nereden bileceğiz. Keza 50 almış adamın puanını 100 yapıp isim listesine pekala konulabilir. Üçüncüsü baştakilerin müslüman olduğu bu ülkede kul hakkının alıp başını gitmesi de ayrı bir ironi. 2 kelime. YAZIKLAR OLSUN!!!"

"şuana kadar hiç bir kurumda ve sınavda böyle bir prosedür olmadı yani sorulara itiraz , 20 eylüle kadar bekleme cevap kağıdına itiraz dan sonra sonra asil liste 20 Ekime kadar bekleme Hem Cevap kağıdının taratılmış fotoğrafı da yüklenmiş sisteme."

"Bu nasıl bir kurumsallıktır ya sen altyapını ona göre hazırlarsın bir zahmet insanları mağdur etmekte bir numarayız ülkece

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2018, 06:29
YORUM EKLE