kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Meslekler

İçişleri Bakanlığı'nın ÖSYM ile yaptığı protokol esaslarınca gerçekleştirilen Kaymakamlık Sınavı her yıl oluyor mu? Her sene Kaymakam Alımı yapılıyor mu? Kimler Kaymakamlık sınavına başvuru yapabilir? Detayları çalışmamızda bulabilirsiniz.
İstisnai Memur Nedir? Ne Demek? Nasıl Olunur? Valiler İstisnai Memur Mu? İstisnai Memurluğun Özellikleri Nelerdir? İstisnai Kadrolar Hangileri? İstisnai Memur Kadroları
Proses İşçisi Nedir? Nasıl Olunur? Ne İş Yapar? Proses İşçisi Ne Demek? Kimdir? Proses İşçisi Görevleri Nedir? Proses İşçisi Olma Şartları Nelerdir? Nasıl Olunur?
Sözel Meslekler, Sözel Bölümü Meslekleri
Sosyoloji Mezunu Ne İş Yapar? Sosyoloji iş imkanları nelerdir? Sosyoloji’den mezun olduktan sonra nerede çalışılabilir? Gibi soruları yanıtlayacağız.   Üniversitelerin Fen Edebiyat fakültelerinden mezun olan sosyoloji bölümü öğrencileri hakkındaki bu yazımızda Sosyoloji bölümü mezunlarının ne iş yapacağı ve iş olanakları ve Sosyoloji mezunu ne iş yapar detaylı olarak anlatılmaktadır.  Sosyoloji...
Sayısal Meslekler, Sayısal Bölüm Meslekleri
Eşit Ağırlık Meslekleri, TM Bölümü Meslekleri Eşit ağırlık meslekleri nelerdir, TM bölümü meslekleri hangileridir, eşit ağırlık programı mezunları ne iş yapar, eşit ağırlık bölümleri mezunları meslekleri nelerdir, eşit ağırlık meslekleri nedir, eşit ağırlık meslekleri yapmak için ne yapmak gerekir?
Kamu Denetçiliği Kurumu Uzman Yardımcılığı Hakkında Tüm Bilgiler
İnfaz Ve Koruma Memurluğu Nedir?
Kamu Kurumlarında yer alan merkez - taşra ayrımı, uzmanların özlük hakları, maaşları hakkında detaylı bilgileri, Kurumlarda yer alan uzman kadrolarını yazımızda inceleyebilirsiniz.
SAYIŞTAY Meslek Tanıtımı
Kamu Kurumlarının teftiş görevlerini yerine getiren meslek grubu olarak müfettişlik mesleği nedir? Müfettişlerin özlük hakları ve sorumlulukları nelerdir?
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU UZMAN YARDIMCILIĞI
Zabıt Katibi Ne İş Yapar ? Zabıt Katibi Maaşları Ne Kadardır ?
İcra Müdürü Kimdir? İcra Müdürü Ne İş Yapar?
DENETÇİLİK / DENETMENLİK Meslekleri
Kaymakamlık Nedir? Başvuru Şartları Nelerdi?