kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Kamu Haber

İçişleri Bakanlığı'nın ÖSYM ile yaptığı protokol esaslarınca gerçekleştirilen Kaymakamlık Sınavı her yıl oluyor mu? Her sene Kaymakam Alımı yapılıyor mu? Kimler Kaymakamlık sınavına başvuru yapabilir? Detayları çalışmamızda bulabilirsiniz.
2023 Kaymakamlık Sınavı Ne Zaman? 2023 yılı İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı tarihi, Bakan Yerlikaya’nın son açıklamalarıyla netlik kazandı. Binlerce aday, kaymakam olma yolunda önemli bir adım atmaya hazırlanırken, sınavın başvuru şartları da büyük bir ilgiyle araştırılıyor. Şimdi, 2023 Kaymakam Adaylığı sınavı ne zaman yapılacak, detaylarıyla sizlere aktaralım. 2023...
Tarım Makineleri 2023 Taban Puanları ve Tarım Makineleri Başarı Sıralamaları 2023 Tarım Makineleri kaç puanla kapattı? Tarım Makineleri sıralaması. 2023 yılında sınava girecek adayların en çok merak ettiği konuların başında gelen Tarım Makineleri Taban Puanları 2023 ve Tarım Makineleri Başarı Sıralamaları 2023 sorularının cevabı aşağıdaki tablomuzda yer almaktadır. Sizler için...
Evde Börek Yaparak Para Kazanılır Mı? Ne Kadar Para Kazanılır? Evde Börek Yaparak Para Kazanmak Mümkün Mü? Evde Börek Yapma İşi Veren Firmalar Nasıl ve Nereden Bulunur?
Gümrük Kanunu ve bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanun 24 Ekim 2019 tarihinde kabul edilmiş ve 7 Kasım 2019 tarihinde de resmi gazetede yayımlanmıştır. 4458 sayılı Gümrük Kanununda 17 maddede değişiklik yapılmıştır. Değişiklikler genel olarak gümrük cezalarının düzenlenmesi şeklinde olmuştur. Mükellefler lehine daha hafif cezaları ihtiva eden kanun değişiklikleri...
​​​​​​​2 yıllık engelli bakımı ve rehabilitasyon taban puanları 2020 hangi şekilde belirlenmektedir, engelli bakımı ve rehabilitasyon 2020 taban puanları nedir, 2020 engelli bakımı ve rehabilitasyon puanları en yüksek ve en düşük kaç taban puanda kalmıştır, engelli bakımı ve rehabilitasyon 2020 başarı sıralamaları ne durumdadır, 2020 engelli bakımı ve rehabilitasyon sıralama...
Adalet Bakanlığı Hukuk Mesleklerine Giriş Sınavı konuları neler? Hangi konulardan soru sorulacak? Kaç soru sorulacak? Sınav ne zaman olabilir? Sorularınızın yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.
Panora AVM Kaçta Açılır? Kaçta Kapanır? Çalışma Saatleri Nasıl? Ankara'nın en sevilen AVM'lerinden Panora AVM'nin çalışma saatleri ve ziyaret saatleri nasıl? Panora nedir? Ne demek? Panora yılbaşında, dini bayramlarda ve resmi tatillerde açık mı? Panora ulaşım, iletişim ve adres bilgileri...
Evde Bebek Şekeri İşi Yaparak Para Kazanılır Mı? Ne Kadar Kazanılır? Evde Bebek Şekeri İşi Nedir? Nasıl Yapılır? Evde Bebek Şekeri İşi Yaparak Para Kazanılır Mı? Evde Bebek Şekeri İşi Veren Firmalar Nasıl ve Nereden Bulunur?
Önlisans Mezunu Memur Lisans Mezunu Olursa Neler Değişir? Lisans Eğitimini Tamamlamanın Yararları Nelerdir? Önlisans Kamu Personeli Lisans Mezunu Olunca Hangi Avantajları Olur?
Dolu ve Boş Kadrolara Vekalet Arasındaki Farklar Nelerdir? Geçici Olarak Boşalan Dolu Kadroya Vekaleten Atanma Nedir? Nasıl Olur? Boş Kadroya Vekaleten Atanma Ne Anlama Gelir?
Hukuk devleti olmanın temel ilkesi, yasama ve yürütme organlarının yaptıkları işlemlerin yargısal denetime tabi olmasıdır. Nitekim bu konuda Yasama organının denetimi Anayasa Mahkemesi, yürütme ve idarenin yargısal denetimini de idari mahkemeler yapmaktadır. Hukuk dünyamız bazı idari eylem ve işlemleri yargı denetimi dışında bırakmıştır. Bizde bu konu için Yasama kısıntısı nedir?...
Futbolda Hak Mahrumiyeti Cezası Nedir? Ne Demek? Ne Kadar? Futbolda Hak Mahrumiyeti Cezası Nedir? Ne Demek? Futbolda Hak Mahrumiyeti Cezası Ne Kadar?
Kumar Oynamak Suç Mu? Kumar Oynama Cezası Ne Kadar? Kumar Nedir? Ne Demek? Kumar Oynamak Suç Mu? Kumar Oynamanın Cezası Var Mı? Kumar Oynamanın Cezası Nedir? Ne Kadar?
Çağdaş Market Çalışma Saatleri ve Çalışma Şartları Çağdaş Market Nedir? Kimin? Çağdaş Market Kaçta Açılır? Kaçta Kapanır? Çağdaş Market Çalışma Saatleri ve Çalışma Şartları Koronavirüs Nedeniyle Çağdaş Market Kapalı Mı?
Memur İzinliyken Maaşı Azalır Mı? İdari İzin Maaşı Etkiler Mi? Memurun Faydalanabileceği İzin Türleri Memur İziniyken Maaşı Azalır Mı? Değişir Mi? Hastalık İzninde Maaş Etkilenir Mi? Mazeret İzninde Maaş Etkilenir Mi? Refakat ve Sağlık İzni Maaşı Etkiler Mi? İdari İzin Alan Memurun Maaşı Azalır Mı?
Adalet Bakanlığı bünyesine her yıl binlerce sözleşmeli zabit katibi alımı yapılmaktadır. Zabit katiplerinin büyük bölümü Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne bağlı cezaevlerinde istihdam edilse de bir bölümü de adliyeler ve bakanlık merkez teşkilatında çalışmaktadır. Peki, zabit katibi nasıl olunur? Lisans mezunları nasıl zabit katibi olur? Zabit katipliği şartları nelerdir? İşte...
Telefon Bataryasını Bitiren Uygulamalar Nelerdir? Artık herkesin akıllı telefonu var. Ancak akıllı telefonlara şarj dayanmıyor. Çünkü telefonlardaki uygulamalar telefonun gücünü bitiriyor. Peki o uygulamalar nelerdir?