kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Gündem

Ülkemizde milyonlarca insan belediyeler içerisinde yer alan toplu taşıma araçlarını kullanmaktadır. Bu durum belediyelerin toplu taşıma ücretlerini önemli hale getirmektedir. Biz de belediyelerin toplu taşıma ücretleri 2021'de ne kadar olmuştur? Sorusuna cevap vermek istiyoruz.
Ülkemizde insanların çok büyük bölümü işlemleri banka kanallarıyla gerçekleştirmektedir. Bu kanal aracılığıyla hızlı, kolay ve güvenilir şekilde yapılan işlemlerden biri de ek hesap kullanımıdır. Peki, bu ek hesap nedir? Faiz oranları nasıl hesaplanır?
Ramazan ayının başlamasına sayılı günlerin kaldığı bugünlerde merak edilen konuların başında en kısa orucun hangi ülkede tutulacağı gelmektedir. 2021 Ramazan ayında en kısa oruç hangi ülkelerde tutulacaktır? Haberimizde…
Gelir İdaresi Başkanlığı'nda kadro unvanlarına kıyasla daha fazla çalıştıklarını ve daha fazla sorumlulukları olduğunu dile getiren personellerin talepleri.
Ehliyetsiz araç kullanma cezası 2021 ne kadar? Ehliyetsiz araç kullanmak suç mu? Hangi durumda ehliyetsiz araç kullananlara ceza kesilir? 18 yaşından küçüklere ceza uygulanır mı?
Emniyet kemeri takmamanın cezası 2021 yılında ne kadar oldu? Emniyet kemeri takmamak yasak mı? Emniyet kemersiz araba kullanılabilir mi? Kullananlara hangi yaptırımlar uygulanır?
İnsanların büyük bölümünde kilo problemi bulunmaktadır. Kilo almaya sebep olan şey ise ürünlerdeki kalori miktarıdır. Peki, ortalama bir insan kilo vermek için 1 günde kaç kalori almalıdır? Haberimizde...
Çalışma hayatında kullanılan bazı kavramların anlamı tam manasıyla bilinmemektedir. Biz de bu kavramların gereği gibi kullanılması için beden işçisi, mavi yaka, beyaz yaka çalışan kavramlarını açıklamak istiyoruz.
Alkollü araç kullanmanın cezası 2021’de ne kadar oldu? Alkol ile kaç promili geçince ceza kesilir? Alkollü araba kullananların işlediği suçlar ve cezaları nelerdir?
Ülkemizde evlerin çok büyük bölümünde halkın da tabiriyle hazır su tüketilmektedir. Peki, bu hazır su olan damacana su fiyatları ne kadardır? Hangileri ucuzdur?
Gümrük idarelerine sunulan ithalat ve ihracat eşyalarında vergilerin belirlenmesi, gözetim uygulamaları ve bu eşyaların herhangi bir izin belgesine tabi olup olmadığı GTİP üzerinden belirlenmektedir. Bazı eşyaların GTİP'leri haberimizde
Son yıllarda erkeklerin kellikle mücadeleleri konusunda imdatlarına yetişen bir yöntem geliştirilmiştir. Saç ekimi olarak bilinen bu yöntemde fiyatlar ne kadardır? 2021 saç ekim fiyatları haberimizde...
Kimi insanın birilerine mesaj olarak attığı, kimilerinin kendilerine bir şeyler katmak için okuduğu, kimilerinin de ders çıkardığı güzel sözler, anlamlı sözler içeren yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.
2021 radar cezaları ne kadar oldu? Radar cezaları nasıl hesaplanır? Radar cezası yememek için ne kadar hızlı geçmiş olmak gerekir? Radar cezasının sınırları ne kadardır?
Trafik kurallarının en önemlilerinden bir tanesi hatalı sollama yapmamaktır. Karayolları Trafik Kanununa göre hatalı sollama yapmanın cezası ne kadardır? Haberimizde..
Trafik kurallarının en önemlilerinden bir tanesi kırımızı ışıkta beklemektir. Karayolları Trafik Kanununa göre kırmızı ışıkta geçmenin cezası 2021'de ne kadardır? Haberimizde..
Başta Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından uygulanan Kurum İçi Özel Yükselme Sınavları ile Uzman olunmasının sakıncaları nelerdir?
OBP nedeniyle ülkemizdeki pek çok genç mağdur oluyor. Pandemi döneminde bu mağduriyet iyice arttı. Peki bu mağduriyet nereden kaynaklanıyor ve nasıl çözülebilir?
Özel güvelik kurs ücretleri 2021 yılında ne kadardır? Özel güvenlik sertifika ücreti 2021’de ne kadar olmuştur? Silahlı ve silahsız özel güvenlik sertifikası 2021 ücreti haberimizde…
13-19 Mart 2021 tarihinde illerimizdeki koronavirüs vaka sayıları harita üzerinden açıklandı. Haritanın beyaz renkte yayımlanması yeni dönemde renklerin belirlenmesindeki vaka sayılarının değişeceğini gösteriyor.
Üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, İşletme ve İktisat Fakültelerinden mezun olan adayların KPSS A ve B grubu sorunları ve çözümleri.
Yeni koronavirüs haritasını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yayımlandı. Bu haritada illere göre vaka sayıları da belli oldu. Haritaya göre hangi illerimiz kırmızı renge döndü? Haberimizde...
Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca tarafından 13-19 Mart 2021 tarihleri arasında illerimizde haftalık 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayıları açıklanmıştır. Grafiklerle haberimizde...
Evde Yemek Yaparak Nasıl Para Kazanılır? Evde Yemek Yaparak Para Kazanılır mı? Evde Yemek Yapanlar Nereden Para Kazanırlar? Evde Yemek Yapımı İşinde Ne Kadar Para Var?
Evde Gelin Çiçeği Yaparak Para Kazanılır Mı? Ne Kadar Kazanılır? Evde Gelin Çiçeği işi Nasıl Yapılır? Bu İşi Veren Firmalar Var Mı? Nereden ve Nasıl Bulunur?
Evde Düğme Paketleme İşi Nedir? Düğme Paketleme Nasıl Yapılır? Evde Düğme Paketleyerek Para Kazanılır Mı? Evde Düğme Paketleme İşi Veren Firmalar Hangileri?
Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 2020 yılında ilan edilen ve 2021 yılında süren alım gerekçesiz şekilde iptal edildi. Detaylar haberimizde.
Evde Çorap Paketleme İşi Nedir? Nasıl Yapılır? Nereden Bulunur? Evde Çorap Paketleme İşine Nasıl Girilir? Evde Çorap Paketleme Ne Kadar Kazandırır? Bu İşi Veren Firmalar Hangileridir?
Gördüğümüz rüyaların en hayırlılarından bir tanesi koyun görmektir. Rüyasında koyun gören kişi bunu nasıl yorumlamalıdır? Koyun görmek adak işareti midir?
Evde kurabiye yaparak para kazanmak mümkün mü? Evde kurabiye yapmak için ne gerekir? Evde kurabiye yapıp satmak için hangi yollar izlenebilir? Ne kadar kazanılır?