kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Gündem

Koronavirüs tedbirli kapsamında 17 günlük tam kapanma süreci 29 Nisan 2021 Perşembe günü 19:00 itibariyle başladı. Tedbirlerin uygulanacağı süre zarfında çalışan kamu personeli için kurum amirleri tarafından görev belgesi düzenlenmesi için genelge gönderildi. Haberimizde...
Trafikte spin atmak suç mu? Drift yapmak yasak mı? Trafikte spin ve drift atmanın cezası 2021 yılında neler? Spin ve driftin 2021 cezaları ne kadar oldu?
HGS geçiş cezaları 2021 ne kadar? HGS olmadan geçiş yapınca ne yapılır? Güncel HGS geçiş ücretleri 2021’de ne kadar oldu? Hızlı Geçiş Sistemi kartı nereden alınır?
Trafikte makas atmak suç mu? Trafikte makas atmanın cezası var mı? Trafikte makas atmak ne anlama gelmektedir? Trafikte makas atmanın yasal cezaları 2021 ne kadar oldu?
Grekoromen Rıza Kayaalp bir kez daha Avrupa şampiyonu oldu. Kayaalp aldığı altın madalya ile birlikte 10. kez Avrupa şampiyonu olarak ülke tarihine geçti. Milli güreşçimizin şampiyonluğuyla ilgili detaylar haberimizde...
Ticaret Bakanlığı Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüklerinde çalışan personeli için devlet memurlarının yer değiştirme suretiyle atanmalarına ilişkin yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik yayımlandı. Peki, şimdi atamalar nasıl yapılacak?
2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavına yaklaşık 2 aylık bir zaman kaldı. ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek sınav için adaylara, sınava 2 ay kala yapılacaklar listesi oluşturmak istedik. Haberimizde....
Covid-19 artışları sonucu kısmi kapanma önlemleri kapsamında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 10 yaş altında çocuğu olanların idari izinli sayılmasına ilişkin madde bazı bakanlıklarca uygulanmıyor.
Futbol takımlarının en çok kazanmak istedikleri kupa, UEFA Şampiyonlar Ligi kupasıdır. Futbolcular açısından da bu lig içerisinde gol atmak kadar değerlisi yoktur. Peki, şampiyonlar liginin gol kralları hangi futbolculardır? Haberimizde...
Bugün ilginç bir konu olan insan saçı nasıl satılır? Ne kadara satılır? Saç satmak isteyenler için kriterler nelerdir? Her insanın saçı satılabilir mi? Konuları aktarmaya çalışacağız.
İzmir pide fiyatları 2021 ne kadar? İzmir ramazan pidesi fiyatı 2021’de ne kadar oldu? İzmir Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek ramazan pidesi fiyatı 2021 ne kadar?
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından kısmi kapanma kararları dün açıklandı. Yapılan açıklamaya göre 14 Nisan 2021 tarihi itibariyle memurlar esnek çalışacak. Haberimizde...
13 Nisan 2021 tarihinde iftar saatleri kaçtadır? Büyükşehir olan illerimizde bugün kaç saat oruç tutulacak? İstanbul’da bugün kaç saat oruç tutulacak? İzmir, Ankara ve Bursa’da imsak ve iftar vakitleri kaçtadır, bu illerde kaç saat oruç tutulacak? Haberimizde...
Ramazan Ayının başlamasıyla birlikte ilk sahur gecemize kalktık ve oruçlarımızı tutmaya başladık. 13 Nisan 2021 tarihinde kaç saat oruç tutacağız, ilk oruç ne kadar sürecek? Haberimizde...
Ramazan ayında oruçlu iken nasıl ders çalışılır? Oruçluyken okul sınavlarına, KPSS'ye, YKS'ye ve diğer sınavlara nasıl çalışılır?
Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek ramazan pidesi fiyatı 2021 ne kadar? Ankara pide fiyatları 2021 ne kadar? Ankara ramazan pidesi fiyatı 2021’de ne kadar oldu?
İstanbul ramazan pidesi fiyatı 2021’de ne kadar oldu? İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek ramazan pidesi fiyatı 2021 ne kadar? İstanbul’daki pide fiyatları 2021 ne kadar?
Kamu kurumlarının her yıl yaptıkları personel alımı süreçlerindeki sorunlar nelerdir? Kamu personel alımlarındaki sorunlar nasıl çözülebilir?
Nisap ne demek? Ne anlama gelir? Nisap miktarı nasıl hesaplanır? 2021 nisap miktarı ne kadar olarak belirlendi? Nisap ölçütü nedir ve neye göre verilir?
Oruç fidyesi nedir? Hangi durumlarda ve kimlere fidye verilir? 2021 oruç fidyesi ne kadar oldu? Ramazan fidyesi 2021 yılında ne kadar olarak belirlendi? Oruç tutmayanlar ne kadar para verecek?
Fitre nedir? Fıtır sadakası kimlere verilir? Diyanet İşleri Başkanlığı 2021 fitre miktarını ne kadar belirledi? Fitre kimlere verilmez? Abiye, ablaya, kardeşe, akrabaya verilir mi?
Ülkemizde koronavirüs vaka sayılarının 60 binlere dayanmasıyla birlikte hükümetten yeni kararlar gelmesi bekleniyor. Salı günü Ramazan ayının başlamasıyla birlikte tam kapanma yaşanabilir.
Öğrencilerin yurtlarda barınabilmesi için uymaları gereken şartlarda değişiklik yapıldı ve genişletildi. Öğrencilerin kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına çarptırılmaları durumunda yurtla ilişikleri kesilecek. Haberimizde...
Ramazan pidesi fiyatları 2021 yılında ne kadar oldu? Ramazan pidesine ne kadar zam gelecek? İstanbul, Ankara ve İzmir’de ramazan pidesi 2021 fiyatı kaç TL olacak?
Uyuşturucu kullanan sürücü cezası ne kadar? Uyuşturucu kullandıktan sonra araba kullanmak suç mu? Hangi cezalar veriliyor? 2021 uyuşturucu etkisinde araç kullanma cezaları…
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bir çok olayla ilgili çok önemli sözler söylediği bilinmektedir. Bunlardan en önemlisi de hiç kuşkusuz savaşlarda kullandığı sözlerdir. Atatürk'ün en önemli sözleri haberimizde...
Ülkemizin en büyük Kurumlarından birisi olan Gelir İdaresi Başkanlığı'nda mobbing ve tehdit vakalarının arttığına dair bize iletilen şikayetleri değerlendirdik.
Ülkemizde milyonlarca insan belediyeler içerisinde yer alan toplu taşıma araçlarını kullanmaktadır. Bu durum belediyelerin toplu taşıma ücretlerini önemli hale getirmektedir. Biz de belediyelerin toplu taşıma ücretleri 2021'de ne kadar olmuştur? Sorusuna cevap vermek istiyoruz.
Ülkemizde insanların çok büyük bölümü işlemleri banka kanallarıyla gerçekleştirmektedir. Bu kanal aracılığıyla hızlı, kolay ve güvenilir şekilde yapılan işlemlerden biri de ek hesap kullanımıdır. Peki, bu ek hesap nedir? Faiz oranları nasıl hesaplanır?
Ramazan ayının başlamasına sayılı günlerin kaldığı bugünlerde merak edilen konuların başında orucun hangi illerde daha erken açılacağı gelmektedir. 2021 Ramazan ayında en erken oruç açan illerimiz hangileridir? Haberimizde…