kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Üniversite Rehberi

2023 YKS Üniversite Yerleştirme Sonuçları açıklandı. Beklenen an geldi. YKS tercih sonuçları açıklandı. 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS) sonuçları açıklanmış ve tercihler yapılmıştı. 2023 Üniversite tercihleri resmi olarak ÖSYM tarafından açıklandı. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden 19 Ağustos 2023 tarihinde saat 21.00’den itibaren öğrenebilecektir. Ayrıca Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve...
2023-2024 Dönemi Üniversite Harç Ücretleri ve İkinci Öğretim Ücretleri Kesinleşti. 2023-2024 üniversite eğitim dönemi için ikinci öğretim harç ücretleri belirlendi. Öğrencilerin merakla beklediği bu konuda yapılan açıklamaya göre, üniversite eğitimine ikinci öğretim olarak devam etmek isteyen öğrencilerin ödeyeceği harç ücretleri resmi olarak duyuruldu. Yayımlanan karara göre, İkinci Öğretim Öğrencilerinin Harç...
2021 MSÜ matematik soru ve cevaplarını sizler için toplamaya çalıştık. ÖSYM tarafından 4 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirilen MSÜ Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları için askeri öğrenci aday belirleme sınavı matematik soru ve cevapları...
Üniversitede eğitim gören milyonlarca öğrenci transkript belgesinin (not döküm belgesi) nasıl alınacağını merak etmektedir. 2017-2018 yıllarında en güncel hali ile transkript belgesi nedir? Transkript belgesi ne işe yarar? Transkript belgesi nasıl alınır? Açıköğretim Fakültesinden transkript belgesi nasıl alınır?
Hukuk fakültesi tercih etmeyi düşünen tüm arkadaşlarımızın yoluna ışık tutmak için hazırlanmış bir yazıdır. Hukuk fakültesi okumak sadece bir eğitim almak değil hayata bir bakış tarzı da edinmektir.
İkinci üniversite nedir, ikinci üniversite programına kimler kaydolabilir, ikinci üniversite programı hangi okullarda var? sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.
LGS Konuları ve Soru Dağılımı hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. LGS sınavı ne zaman, LGS sınavı kaç dakika ve soru sayısı, LGS çıkmış sorular, LGS Türkçe konuları, LGS Matematik Konuları, LGS T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konuları, LGS Fen Bilgisi konuları, LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi...
Üniversitede Ders Çakışması Nedir? Çakışan Dersler Nasıl Düzeltilir? Üniversitede Ders Çakışması Ne Demek? Üniversitede Ders Çakışırsa Ne Yapılır? Nasıl Düzeltilir?
Üniversite Kayıt Dondurma Nasıl ve Ne Zaman Yapılır? Üniversite Kayıt Dondurma İşlemi Nedir? Üniversite Kaydı Nasıl Dondurulur? Tutuklu, Aranan Öğrenci Kayıt Dondurabilir Mi? Üniversite Kaydı En Fazla Ne Kadar Dondurulabilir?
Kocaeli ilinde hangi üniversiteler bulunmaktadır? Kocaeli şehrinde kaç üniversite vardır? Bu üniversitelerin kaçı devlet üniversitesi kaçı özel üniversitedir? Kocaeli üniversiteleri…
Okul Birinciliği Kontenjanı Nedir? Avantajları Nelerdir? Okul Birinciliği Kontenjanı Ne Demek? Okul Birinciliği Kontejanı Avantajları Nelerdir? Okul Birinciliği Kontenjanı Nasıl Kullanılır? Okul Birinciliği Kontenjanı Nasıl Belirlenir?
Kırşehir şehrinde kaç üniversite bulunmaktadır? Bunların hangileri vakıf hangileri devlet üniversitesidir? Kırşehir ilinde bulunan üniversiteler nelerdir?
Kırklareli ilinde kaç üniversite vardır? Bu üniversiteler devlet üniversitesi mi özel üniversite mi? Kırklareli şehrinde bulunan üniversiteler hangileridir?
Kırıkkale üniversiteleri nelerdir? Kırıkkale şehrinde kaç adet üniversite bulunmaktadır ve bu üniversitelerin kaçı devlet üniversitesi kaçı özel üniversitedir?
Kilis şehrinde bulunan özel üniversiteler ve devlet üniversiteleri nelerdir? Kilis ilinde kaç adet üniversite bulunmaktadır? Kilis üniversiteleri hangileridir?
Kayseri ilinde hangi üniversiteler bulunmaktadır? Kayseri şehrinde kaç üniversite vardır? Bu üniversitelerin kaçı devlet üniversitesi kaçı özel üniversitedir? Kayseri üniversiteleri…
Kastamonu şehrinde kaç üniversite bulunmaktadır? Bunların hangileri vakıf hangileri devlet üniversitesidir? Kastamonu ilinde bulunan üniversiteler nelerdir?
Kahramanmaraş şehrinde kaç adet üniversite vardır? Bu üniversitelerden hangileri özel üniversite, hangileri devlet üniversitesidir? Kahramanmaraş üniversiteleri listesinde hangi okullar bulunur?