kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Muhasebe ve Finansman KPSS 2017/1 Atama Taban Puanları

Muhasebe ve finansman atama taban puanları kaçla kapandı, merkezi atama muhasebe ve finansman kodu kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Muhasebe ve Finansman KPSS 2017/1 Atama Taban Puanları

Muhasebe ve finansman atama taban puanları kaçla kapandı, merkezi atama muhasebe ve finansman kodu kaçtır, 2017/1 KPSS merkezi atama kadrolarında muhasebe ve finansman bölümü mezunlarına kaç kadro ayrıldı, muhasebe ve finansman KPSS 2017/1 merkezi atama taban puanları kaçtır, muhasebe ve finansman mezunları hangi kadrolara atanabilir? gibi soruların cevaplarını derledik, yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) devlet memuru, kamu görevlisi olmak için girilmesi gereken bir sınav ve sınav sonrası alınan puan türleri atanmayı sağlamakta. Puan türleri oldukça farklı dağılsa da en genel puan türü lisans mezunları için P3 denilen ve genel kültür genel yetenek sınavı ile alınan puan türüdür. Birçok kurum ve kuruluş P3 puan türü ile gerek mülakat ile gerekse de merkezi atama ile alım yapmaktadır.

Bu iki alım türünün farkı mülakat ile alımda belirli bir barajın belirlenip onun üzerinde kalan adayların en yüksek puan alandan sıralanarak mülakata katılacak aday sayısı kadar aşağıya doğru puana göre sıralanarak mülakata girmeye hak kazanmaya dayanmaktadır. Merkezi atamada ise açılan kadro ve kadro sayısına bağlı olarak en yüksek puan alan adaydan başlayarak başka bir sınava veya mülakata girmeden yerleştirme yapılmaktadır.

Bu sebepten ötürü mezun olunan bölüme göre değişkenlik gösterebilen bu durum ile ilgili olarak adayların aklında bir fikir oluşması için merkezi atama taban puanları listelerini sizin için hazırlamaya devam ediyoruz.

MUHASEBE VE FİNANSMAN KPSS 2017/1 ATAMA TABAN PUANLARI

Her yıl içinde ÖSYM tarafından 6 ile 8 farklı merkezi atama gerçekleşebilmekte olsa da en genel 2 merkezi atama ilgili sene/1 ve ilgili sene/2 olarak bilinmektedir. Bu alımlarda her bölüm mezunu için başvurulacak kadrolar bulunabilmektedir.

KPSS 2017/1 merkezi atamalarında 4001 kodlu yani herhangi bir lisans programından mezun olanların başvurabileceği kadro sayısı 296’dan oluşmaktaydı. Muhasebe ve finansman vb. bölüm mezunlarının başvurabileceği kadrolar ise 370’ten oluşmaktaydı. Bu bölüm vb. bölüm mezunlarının başvurabilmesini sağlayan kod ise 4431 olarak bilinmekte. Bu şartlar altında KPSS 2017/1 merkezi atamalarında toplam 666 kadroya muhasebe ve finansman mezunları başvurabilmekteydi.

En yüksek atama puanı 99.070’de kalmış olup muhasebe ve finansman mezunu olarak başvurulabilecek en düşük puan ise 84.166 olarak belirlenmiştir.

KPSS 2017/1 merkezi atama taban puanlarından muhasebe ve finansman mezunlarının başvurabildiği kadroların taban puanlarının tamamının listesi aşağıdaki gibidir.

Meslek grupları, atanmalar, bölümler, KPSS, mülakatlar ve kurum sınavları ve bunlara benzer birçok konuda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz, paylaşımlar yapabileceğiniz TERCİHİNİ YAP FORUM sayfası uzman moderatör kadrosu ile sizleri beklemekte.

3174 1 4ca142d6ecf7b839b9a750bc23f1c628 scaled

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.