Kamu Haber

En Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Teknolojinin gelişmesi pek çok sektörü etkiledi gibi bankacılık sektörünü de etkiledi. Pek çok banka hizmetlerini gelişen teknolojilere ve modern dünyanın ihtiyaçlarına karşılık verebilecek şekilde güncelledi. Veri akışının tamamen elektronik ortama taşınması ile birlikte neredeyse bütün bankalar kredi hizmetlerini banka şubesine, belgeye ve kefile ihtiyaç duymadan vermeye başladı. Pek çok bankanın çağın ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde hizmetlerini güncellemesi de pazardaki rekabeti artırdı ve bankacılık sektörünü daha kolay ve daha hızlı işlem yapabilir hale getirdi.

Hukuk Fakültesi Hakkında Her Şey

Günümüzde milyonlarca kişi alışveriş yaparken, yatırım yaparken veya paraya ihtiyaç duyarken kredi çekmeyi veya kredi almayı düşünmektedir. Harcamalar, para ihtiyaçları sıklıkla plansız olmakta ve acil durumlarda, aniden paraya ihtiyaç duyabilmekteyiz. Bu nedenle kullanıcıların, müşterilerin bankalardan kredi hizmeti alırken önemsedikleri en önemli konular şubeye gitmeden, bir araya getirmekte zorlandığımız belgeleri toplamaksızın ve kefile ihtiyaç duymaksızın kredi hizmeti alabilmektir. Bu nedenle www.tercihiniyap.net ailesi olarak 2023  yıllarında “en kolay kredi veren bankalar hangileri?” “kefilsiz kredi veren bankalar hangileri?” “Belge istemeden kredi veren bankalar hangileri?” sorularına sizler için yanıt arayacağız.

Şubeye Gitmeden Kefil İstemeden Kredi Veren Bankalar

Enpara.com, N Kolay Kredi, CEPTETEB, ING Bank E-Kredi ihtiyaç sahiplerini banka şubelerine gelmek zorunda bırakmadan ve ihtiyaç sahiplerinden kefil istemeden kredi hizmeti sunmaktadır. Bu bankalar kullanıcılarından istisnai durumlar dışında hiçbir belge istememektedir.

Krediye ihtiyaç duyan kullanıcılarına gelir testi yaparak kredi hizmeti sunan bu bankaların müşterisi olsanız da olmasanız da kredi hizmetlerinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. kamu haber

Peki yalnızca bu bankalar mı ihtiyaç sahiplerine şubeye gitmeden ve kefil istemeden kredi hizmeti vermektedir?

Tabi ki hayır. Fakat pek çok banka yalnızca kendi müşterilerine bu kolaylığı sağladığı için yukarıda yer alan listeye alarak siz değerli okuyucularımızı yanlış yönlendirmek istemedik.

Şubeye Gitmeden Online Olarak Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi ve Akbank krediye ihtiyaç duyanlara şubeye gitmelerine gerek kalmadan ve online olarak 25 bin Türk Lirası (25.000) kredi vermektedir. Sadece bu bankaların müşterisi olduğunuzda yararlanabileceğiniz bu kredi hizmeti için binde 5 oranında kredi tahsis ücreti ödeyeceğinizi de belirtmemiz gerekir.

Vakıfbank ve QNB Finansbank ise krediye ihtiyaç duyanlara şubeye gitmelerine gerek kalmadan ve online olarak 30 bin Türk Lirası (30.000) kredi vermektedir. Bu bankalarda binde 5 oranında kredi tahsis ücreti tahsil ettikleri bu hizmeti yalnızca kendi müşterilerine sunmaktadır.

Enpara, CEPTETEB, Aktif Bank krediye ihtiyaç duyanlara şubeye gitmelerine gerek kalmadan ve online olarak 30 bin Türk Lirası (30.000) kredi vermektedir. Bu üç banka kredi hizmetlerini kendi müşterileri olsun olmasın herkese sunmaktadır. Bu üç bankadan yalnızca Aktif Bank krediye ihtiyaç duyanlardan binde 5 oranında kredi tahsis ücreti tahsil etmektedir.

Odeabank yalnızca kendi müşterilerine şubeye gitmelerine gerek kalmadan ve online olarak 35 bin Türk Lirası (35.000) kredi vermektedir.

Krediye ihtiyaç duyanların en çok merak ettiği soruya “en çok krediyi hangi bankadan alabilirim?” ülkemizde yalnızca tek bir banka yanıt vermektedir. ING Bank şubeye gitmeye gerek kalmadan ve online olarak kredi almak isteyenlere 50 bin Türk Lirası (50.000) kredi hizmeti sunmaktadır. Müşterisi olsun ya da olmasın herkesin faydalanabileceği bu hizmet için yalnızca binde 5 oranında kredi tahsis ücreti tahsil edilmektedir.

Resmi Tatillerde ve Hafta Sonu Tatillerinde Kredi Alabilir Miyim?

Resmi tatillerde ve hafta sonu tatillerinde acil para ihtiyacınız olması durumunda bu bankalardan elektronik ortam üzerinden-online olarak kredi başvurusu yapabilir ve anında kredi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Tercih ettiğiniz bankadan talep ettiğiniz miktarda çektiğiniz krediyi resmi tatillerde veya hafta sonu tatillerinde ilgili bankanın ATM’sine giderek nakit olarak çekbilirsiniz.

Online Kredi Başvurusu Şartları Nelerdir? 

Online kredi başvurusu yapabilmek için ihtiyaç sahiplerinin dikkat etmesi gereken en önemli özellik yaş kısıtlamasıdır. Online olarak kredi başvurusu yapabilmek için en az 18 yaşında olmanız gerekmektedir. Fakat bazı bankalar kişilere kredi hizmeti sunarken yaş şartını 20 olarak belirlemektedir. Peki kredi hizmetinden faydalanabilmek için aranan üst yaş sınırı kaçtır? Bankalar ihtiyaç sahiplerine kredi hizmeti sunarken üst sınır olarak genellikle 70 yaşını belirlemektedir.

Bankalar, ihtiyaç sahiplerine kredi hizmeti sunarken gelir kriterlerine dikkat etmektedirler. İlgili bankaya ihtiyaç kredisi için başvuru yapan kişinin kredi notu bankaların kredi verirken dikkat ettikleri en önemli husustur. Ayrıca bankalar genel olarak kişinin aylık gelirinin yarısının, kişinin ödeyeceği aylık kredi taksit tutarından fazla olmasına dikkat eder. Bu hususu daha iyi anlayabilmek için izninizle bir örnek verelim:

İhtiyaç kredisi için başvuru yapan A kişisinin aylık gelirinin 2 bin Türk Lirası (2.000 TL) olduğunu varsayarsak, bankalardan alacağınız ihtiyaç kredisinin aylık taksit tutarının toplamı 1000 Türk Lirasını geçmeyecek şekilde taksitlendirme işlemi yapılır.

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi En Para ve Aktif Bank Kredi Hizmeti

1000 TL – 30.000 TL arasındaki kredi ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz CEPTETEB İhtiyaç kredisi-En Para İhtiyaç Kredisi-Aktif Bank İhtiyaç Kredisi için başvurularınızı internet şubesinden veya bankanın mobil uygulamasından veya bankanın resmi internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

SMS İle Başvuru Yoluyla Kolay ve Hızlı Kredi Veren Bankalar

Yukarıda ayrıntıları ile bilgi verdiğimiz bankaların haricinde Denizbank, Akbank, Odeabank, Finansbank ve Garanti Bankası da ihtiyaç sahiplerine kolay ve hızlı kredi hizmeti sunmaktadır. Bu bankaları diğer bankalardan ayıran özellikleri ise “SMS ile kredi” başvurusu yapmanıza olanak sağlamalarıdır. Yalnızca SMS ile başvuru yaparak kredi alabileceğiniz bu bankalara başvuru yaptıktan sonra onay işlemlerinizin tamamlanması gerekmektedir. Kredi başvurunuz için kredi notunuza bakıldıktan sonra başvurunuzun onaylanmasından sonra kolayca ihtiyaç duyduğunuz miktardaki krediye sahip olabilirsiniz.

Gelir Belgesi İstemeden Kredi Veren Bankalar

Fibabanka, Halkbank, Ziraat Bankası ve Denizbank gibi bankalar krediye ihtiyaç duyan kişilerden “gelir belgesi” istemeden kredi hizmeti sunmaktadır. Krediye ihtiyaç duyan kişiler bu bankaların hizmet sağlayacılarından elektronik ortamda (internet) online olarak gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunabilir. Fakat gelir belgesi istemeden kredi hizmeti sunan bankalar, ihtiyaç sahiplerinden bazı başka belgeler isteyebilmektedir.

Bankaların kredi başvurusu yapan kişilerden isteyebileceği belgeler:

Nüfus cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimik Numarası bulunan resmi kimlik belgesi

Son 3 ay içerisindeki bir tarihe ait kişinin adına ibraz edilmiş fatura

İhtiyaç sahibi esnaflar için vergi kimliği

Alınan krediyi geri ödeyebileceğinizi gösterir evrak

3250 1 e635f1d75c587808d809f1dbb62fa86d

2023 Hukuk Müşaviri Maaşları Ne Kadar?

Bankalardan kredi almak için kredi notu kaç olmalı?

Kredi notunuz 0 ise öncelikle kredi notu oluşturmanız gerekir. Kolaylıkla kredi alabilecek kişiler, kredi skoru 1500 ile 1900 arasında olanlardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu