kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

2018 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Ne Zaman?

İki yıllık üniversite okuyan ve üniversite eğitimlerini dört yıla tamamlamak isteyen binlerce kişi Dikey Geçiş Sınavına (DGS) hazırlanmaktadır. Peki 2018 yılında Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ne zaman yapılacak? 2018 DGS ne zaman?

A+
A-

Binlerce öğrenci hayallerine ulaşmak için Dikey Geçiş Sınavını (DGS) bekliyor. Günler geçtikçe hem heyecan hem de çalışma temposu artıyor. Binlerce öğrenci için geri sayım sürüyor. Üniversite eğitimini 4 yıla artırmak isteyen binlerce kişi gece gündüz çalışıyor. Peki Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ne zaman yapılacak? 2018 DGS ne zaman yapılacak ? 2018 DGS tarihleri ne zaman?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında gerçekleştirilecek olan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için geri sayım devam ediyor. Dört gözle DGS’yi bekleyen adaylar sonuçlar açıklandıktan sonra aldıkları puanlara bağlı olarak tercihlerini yapacak. Peki 2018 yılında Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ne zaman yapılacak? 2018 DGS ne zaman yapılacak?

2018-2019 DGS NE ZAMAN YAPILACAK? 

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuruları 16 Mayıs tarihinde başlamıştı. 24 Haziran tarihinde sona eren başvurular için binlerce aday başvuruda bulunmuştu. İlk olarak 8 Temmuz 2018 tarihinde yapılması planlanan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 21 Temmuz tarihine ertelenmişti. 2018 yılında Dikey Geçiş Sınavı 21 Temmuz 2018 tarihinde Cumartesi günü saat 10.15’te başlayacak.

DGS SINAV GİRİŞ BELGELERİ YAYINLANDI MI?

Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girecek olan adayların sınav giriş belgelerini almaları zorundadır. Sınav merkezlerine sınav giriş belgesi olmayan adaylar alınmayacaktır. Bu nedenle kimlik kartınız kadar sınav giriş belgeniz de vazgeçilmezdir.

2018 yılında yapılacak DGS için sınav giriş belgeleri yayınlanmadı. Ölçme Seçme ve Yerleştirme merkezi sınavlardan yaklaşık 1-2 hafta önce sınav giriş belgelerini yayınlamaktadır. Kamu Haber

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.