KPSS Taban Puanları

4001 (Herhangi Bir Lisans Programı Mezunu) Kodlu KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Kamu personeli olmak isteyen adaylar için her geçen sene işler zorlaşmaktadır. ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS’ye (kamu personeli seçme sınavı) girerek memur olmak isteyen adaylar artık ortalama bir puan ile atanamamaktadır çünkü her sene açılan kadro sayısı giderek azalmaktadır ve bu sebeple de puanlar yükselmektedir. Biz sınava hazırlanacak adayların kaç puan almaları gerektiğine dair fikir oluştursun diye atama taban puanları listeleri yayımlamaya devam ediyoruz.

4001 KODLU KADROLARIN KPSS 2018/2 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) merkezi atamalarda başvurulabilecek kadrolar için başvuru şartı olarak bazı kodlar belirlemektedir. Bunların en genelleri 3001, 4001, 2001 kodlarıdır. 4001 kodu işte bu şekilde şart olarak sunulan ve herhangi bir lisans programı mezunu olma şartının arandığı koddur.

4001 kodu ile yukarıdaki cümleden de anlaşılacağı üzere herhangi bir lisans mezunu adayın başvurabileceği kontenjanların nitelik şart kodudur. Bu şartı taşıyan adaylar başvuru yapabilirler. (Ek bir özel şart bulunmuyorsa.)

4001 nitelik kodlu kontenjanların atama puanlarına bakacak olursak; en düşük 90,120 en yüksek ise 99,386 ile kapattığı görünmektedir. Bu puanların dahil olduğu ve bu puanlar aralığında toplam 120 kontenjan bulunmaktadır. Bu yüzden lisans mezunu olarak KPSS’ye çalışırken bunu göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyiniz. (Ki bunlardan bazıları şoför, bilgisayar işletmeni, stajyer aım memuru olabilmek için gerekli sertifikaya, ehliyete, dil puanına sahip olma şartı arayan kadrolardır. Buna bağlı olarak aranabilecek özel şartların olduğu ilgili ÖSYM kılavuzuna ulaşmak için TIKLAYINIZ)

4001 nitelik kodu ile başvuru yapılabilen kadroların KPSS 2018/2 merkezi atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir. Merak ettiklerinizi, sorularınızı FORUM.TERCİHİNİYAP.NET sayfamıza girerek sorabilirsiniz.

4001 herhangi bir lisans programi mezunu kpss 2018 2 atama taban puanlari

*Taban puan listesi, yazımızdaki bilgiler ve veriler ÖSYM’nin kurumsal web sitesi ile kılavuzlarından derlenmiştir. Yapılacak değişikliklerde hem ÖSYM’nin hem de bu atamaların yapıldığı kurum ve kuruluşların en son yaptıkları duyurular geçerli olacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kendi bölümünden atanma durumu olan değerli arkadaşlar lütfen 4001 kodları tercih edip önümüzü tıkamayın. Allah rızası için yalvarıyorum. Tarih Bölümünü bitirdim maddi gücüm sıfır formasyon dahi alamadım. Eski 2014 kaynaklarımla KPSSye hazırlanıyorum. 4001den başka girebileceğim alan yok. Yaş oldu 35 farklı bir iş kolunda bu yaşta çırak olarak da başlayıp ev de geçindiremem. Lütfen bu umudumu da elimden almayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu